Lakatos István új gyermek- és ifjúsági képregénykiadót alapított

Nimue néven nemrég gyermek- és ifjúsági képregénykiadót alapított Lakatos István grafikus, író. A célja, hogy olyan gyermek- és ifjúsági képregényeket adjon ki, amelyeknek komoly az irodalmi értéke. Az új kiadóról a Mesecentrum adott hírt.

fk | 2021. július 20. |

Lakatos István grafikus, író hamarosan befejezi az És láttam a kígyót, tekereg című új regényét, tíz évvel azután, hogy a Dobozváros című fantasyja elnyerte az Év Gyermekkönyve-díjat. Most a Mesecentrum készített vele interjút új gyermek- és ifjúsági képregénykiadója kapcsán, amely a Nimue nevet kapta.

A beszélgetésben elmondta, itthon alig találunk gyerekeknek szóló képregényeket, ezért is döntött a kiadóalapítás mellett: „Önálló irodalmi alkotásnak felfogható, gyerekeket megcélzó képregények itthon nem nagyon jelentek meg, csak régen, a rendszerváltás környékén – a mai harmincas, negyvenes képregényolvasók mind Bobón és a Góliáton nőttek fel. Rengeteg olyan kiváló comics van, amelyekre nem figyeltünk oda, mert főleg az amerikai piacra fókuszáltunk. Találtam sok fiatal felnőtteknek szóló képregényt is, amelyek nem tartoznak bele a nagy kiadók holdudvarába, a Nimue felvállalja ezeket a perifériákon lévő, fiatalembereknek szóló alkotásokat.”

A cikkből kiderült az is, hogy a Nimue első kiadványa az olasz Zerocalcare groteszk, de az élet komoly dolgairól szóló képregénye lesz, amely magyarul a Torokszorítósdi címet kapta és azt járja körbe, hogy egy hazugság mennyire tönkre tudja tenni az ember életét. A Torokszorítósdi után a második kiadvány a Múmin lesz, méghozzá Tove Jansson eredeti képregény-sorozatának egyik darabja. 

Hírlevél feliratkozás

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Lakatos István új képesregényében fékezett habzású támadásra készülnek az űrmosómedvék

...

Steampunk ifjúsági regénnyel bújik ki a dobozból Lakatos István

...

Az igazi Lencsilány miatt nem tudott rajzolni [Interjú Lakatos Istvánnal]

MARGÓ
...

Czakó Zsófia új regényében anyák és lányaik próbálják megérteni egymást

Hogyan lesznek a legközelebbi családtagokból távoli rokonok? Czakó Zsófia legújabb regényéből kiderül.

...

Mécs Anna: Azokat a részeket akartam megmutatni, amik a nő testén és lelkén kevésbé észrevehetőek 

Mécs Anna Rutin című új kötetét Réz Anna és a szerző mutatta be az Őszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Lehet-e a zenetörténet közérthető? – Fazekas Gergely az Őszi Margón

Fazekas Gergely Négynegyed című könyvének bemutatóján számos izgalmas anekdotával lettünk gazdagabbak.

...

„Bolaño szöveguniverzuma olyan, mint egy tükörszoba”

Bemutatták Roberto Bolaño A romantikus kutyák című verseskötetét az Őszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Végiglapoztuk Marék Veronika családi albumát

Megtudtuk, hogy született Boribon és hogy alakítják a karriert a sértődések.

...

Kornis Mihály: Megpróbáltam arra az időszakra emlékezni, amikor még szárnyaim voltak

Kornis Mihály 10 év után új kötettel jelentkezett, az Őszi Margón mutatták be a Minden embert.

SZÓRAKOZÁS
...

Több lesz a humor? Itt az új Trónok harca-előzménysorozat előzetese!

Mutatjuk a Trónok harca januárban érkező előzménysorozatának első előzetesét.

...

Reese Witherspoon és Harlan Coben thrillerében az örök fiatalságért ölnek a szupergazdagok

A regényben gazdagok meg vannak győződve arról, hogy a pénz megvédheti őket mindentől.

...

A Shy a Netflixen: Max Porter Cillian Murphyre írta a forgatókönyvet

Az író a nemrég megjelent Steve című filmjéről mesélt, aminek maga írta a forgatókönyvét. 

A hét könyve
Kritika
Babarczy Eszter az apja halálának értelmezésével saját magához kerül közelebb
Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Mozaikcsaládok, hétköznapi drámák, párhuzamos igazságok és szembenézés a legnagyobb félelmekkel. Interjú a világhírű szerzővel.