Egy új könyv szerint Kamilla királyné cipőjével védett ki egy bántalmazást

Egy új könyv szerint Kamilla királyné cipőjével védett ki egy bántalmazást

Kamilla királyné tinédzserként kivédett egy bántalmazási kísérletet, derül ki egy új könyvből.

bs | 2025. szeptember 02. |

Új könyv jelent meg a brit királyi családról, melyből többek között az is kiderül, hogy a bántalmazás áldozataiért gyakran felszólaló Kamilla királyné is őriz néhány kellemetlen emléket a múltból.

Mi történt pontosan?

Az ominózus esetről a Times újság korábbi királyi szerkesztője, Valentine Low számolt be Power and the Palace (Hatalom és a Palota) című friss könyvében. A királynő állítólag 2008-ban elmesélte Boris Johnsonnak a történteket, de sosem akarta nagydobra verni az ügyet.

Valentine Low
Power and the Palace
Headline Publishing Group, 2025, 432 oldal
-

Az incidens egy Paddington pályaudvarra tartó vonaton történt, amikor Kamilla 16-17 éves lehetett. Egy férfi megpróbált hozzáérni a fiatal lányhoz, ő azonban elég talpraesett volt, és a cipője sarkával védekezett – állítólag az édesanyja korábbi tanácsának megfelelően.

Amikor megérkezett Londonba, rögtön jelentette a személyzetnek a dolgot, és az elkövetőt le is tartóztatták.

A Buckingham-palota egyelőre hivatalosan nem nyilatkozott, de nem is cáfolta a részleteket.

A túlélők védelmében

Kamilla királyné évek óta elhivatott segítője a családon belüli erőszak és a szexuális zaklatás áldozatainak, de túlzás lenne azt állítani, hogy ez az elköteleződés kizárólag a saját tapasztalataiból fakad.

Az évek során ugyanis számtalan érintett történetét hallgatta végig világszerte a krízisközpontok látogatása során.

„Ők a legbátrabb emberek közé tartoznak, akikkel valaha találkoztam. Megrázóak a történeteik, és még a legkeményebb hallgatóikat is könnyekre fakasztották. Ezért létfontosságú, hogy a túlélők ne érezzenek többé szégyent vagy hibáztatást” – mondta egy korábbi beszédében.

(BBC)

Fotó: Wikipédia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Kamilla királyné szerepel kedvenc írója krimijében

Kamilla állítólag már korábban viccelődött azzal, hogy szívesen szerepelne a sorozatban.

...

Kamilla királyné könyvekkel segítette a megrongált liverpooli könyvtárat

A liverpooli Spellow Hub könyvtár helyreállítására indított adománygyűjtő kampány meghaladta a várakozásokat. Kamilla királyné, Nigella Lawson és Matt Haig is hozzájárult a zavargásokban megrongált intézmény újranyitásához.

...

Kamilla királyné egy 10 éves könyvtárossal találkozott

A kisfiú egy guruló kocsin üzemelteti könyvtárát, és elkötelezetten dolgozik azon, hogy mások is olvassanak.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

Csak rá kell nézni a sikerlistára: ezt jelenti, hogy Krasznahorkai Nobel-díjas

...

Új kiadásban jelennek meg Gillian Flynn regényei, amik átírták a thiller irodalmat

...

Ismerd meg a Duna szerepét a klímaváltozásban a Futurotechán!

...

David Szalay Booker-díjas regénye jövő ősszel, a Libri Kiadónál jelenik meg magyarul 

...

Megjelent a Nobel-díjas Krasznahorkai László új regénye

...

David Szalay nyerte a Booker-díjat

A hét könyve
Kritika
„Amikor nincs kiút, az egyetlen út befelé vezet” – Visky András új regénye a bátorságról és a szabadságról szól
„Amikor nincs kiút, az egyetlen út befelé vezet” – Visky András új regénye a bátorságról és a szabadságról szól

„Amikor nincs kiút, az egyetlen út befelé vezet” – Visky András új regénye a bátorságról és a szabadságról szól

Az ünnepélyességet és az iróniát ötvöző, tablószerű nagyregény, az Illegalisták a hét könyve. 

Gyurkó Szilvia: A bántalmazás elkövetői és áldozatai is köztünk járnak

Gyurkó Szilvia: A bántalmazás elkövetői és áldozatai is köztünk járnak

Mik a gyerekkori szexuális bántalmazás jelei? Gyurkó Szilvia legújabb kötetéből kiderül.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

A pszichológus, aki szembenéz a klímaváltozás hatásaival: Solveig Roepstorff a Futurotheca fesztiválon!

Kolozsi Orsolya
Kolozsi Orsolya

„Amikor nincs kiút, az egyetlen út befelé vezet” – Visky András új regénye a bátorságról és a szabadságról szól