Idén mindenki Margaret Atwoodot olvasott

.konyvesblog. | 2017. december 14. |

tenor.gifAz év legkevésbé meglepő híre következik. Az Amazon kihirdette, melyik könyvet vették meg rajtuk keresztül a legtöbben idén. A befutó Margaret Atwood 32 éve megjelent disztópiája A Szolgálólány meséje lett, köszönhetően annak, hogy 2017-ben még mindig vannak olyan emberek, akik nem képesek egyenrangúan kezelni egy férfit és egy nőt, olyan férfiak, akik azt hiszik, a szüléshez is ők értenek jobban, és olyan nők, akik „a párthűséget a saját testük felett gyakorolható kontroll elé” helyezik. Na meg a Hulunak, aki remek időzítéssel épp Donald Trump elnökségének idején hozta ki a regényből adaptált sorozatot.

A Szolgálólány meséjében Atwood a valóságot írta meg

A megváltozott médiafogyasztási szokásoknak, a nosztalgiára való hajlamnak, és a mindenkori politika kultúrára gyakorolt hatásának köszönhetően mostanában rengeteg szó esik arról, mennyire fontos/félreérthető/vallásgyalázó/férfigyűlölő könyv A Szolgálólány meséje, de arról, hogy Margaret Atwood harminc éve megjelent, sokadik virágkorát élő klasszikusa mennyire jó regény, már alig valami.

A regényből a 2016-os amerikai választások alatt 60 százalékkal többet adtak el, mint korábban, közvetlenül a választások után pedig 200 százalékkal nőtt meg az eladás, ami egészen hihetetlen arány. A sorozat ugyanakkor még Trump győzelme előtt leforgott, nagy kérdés, mi lett volna vele, ha Hillary Clinton nyeri a választást.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.