Harper Lee és Neil Gaiman is a Goodreads idei kedvencei között

.konyvesblog. | 2015. december 01. |

gr.jpgHetedik alkalommal rendezte meg éves szavazását a világ legnagyobb könyves közösségi oldala, a Goodreads. A kategóriák győztesei idén is a rajongók szavazatai alapján kerültek ki, akik a döntőbe jutott könyvekre több mint hárommillió szavazatot adtak le.

Az év legjobb fikciója 2015 legjobban várt, és legtöbbet kritizált könyve, a második Harper Lee-regény, a Menj, állíts őrt! (magyarul: Geopen) lett. (A könyvről és a körülötte kialakult botrányról írt cikkeinket ITT találjátok, Lee ügynökével ITT interjúztunk)

Misztikus és thriller kategóriában Paula Hawkins könyve, a Lány a vonaton (magyarul: XXI. Század Kiadó) lett az első, míg az olvasók kedvenc nonfictionje a Városfejlesztési osztály amorózója, Aziz Ansari könyve, a Modern Romance lett. (A Lány a vonatonról írt kritikánkat ITT, Hawkins-interjúnkat pedig ITT olvashatod) A történelmi regények között Kristin Hannah tudott nyerni a The Nightingallel, míg a legjobb memoárt idén a YouTube-sztár, Connor Franta írta, A Work in Progress címmel. Ifjúsági kategóriában Jennifer Niven nyert All the Bright Places című könyvével, ami épp olyan, mintha összegyúrta volna az Elenor és Parkot és a Csillagainkban a hibát, a történelmi könyvek között pedig Erik Larson vitt mindent az első világháborús Dead Wake-kel.

A legjobb sci-fi regény az olvasók szavazatai alapján Pierce Brown Arany háborúja lett, míg a legjobb fantasy elismerést Neil Gaiman Felkavaró tartalom című novelláskötete (ITT olvashatsz bele, ITT pedig elolvashatod kritikánkat) kapta. Novelláskötetek szinte soha nem kapnak ekkora elismerést, Brown pedig csupán tavaly jelent meg első könyvével, a Vörös lázadással a sci-fi irodalomban, és napjainkra a műfaj egyik legizgalmasabb szerzőjévé vált. Mindkét könyvet az Agave jelentette meg magyarul.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Vajon mire gondolt a költő? A Margón az AI-t is megkérdezték

Az utca embere vagy az AI érti jobban a verseket?

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.