Fotó: Valuska Gábor
Bartók Imre író veheti át először a Hazai Attila Irodalmi Díjat. A 2016 márciusában alakult szakmai zsűri döntését a 23. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon jelentette be a Hazai Attila emlékét ápoló alapítvány.
A Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére 2012 őszén, az író halálának évében jött létre édesanyja, Hazai Éva kezdeményezésére. Az alapítvány célja a hagyaték gondozása mellett, hogy évente 500 ezer forint pénzjutalommal járó elismerésben részesítsen egy-egy pályakezdő, vagy középgenerációs írót, aki Hazai Attilához hasonlóan szuverén, újító, kísérletező és kockázatvállaló szerző, jelentős művel hívta már fel magára a figyelmet, és akire szintén jellemző a társművészetek iránti nyitottság, fogékonyság.
Az alapítvány elnöke Garaczi László író, a kuratórium tagja az alapító Hazai Éva, továbbá Németh Gábor és Podmaniczky Szilárd író. A díjazott kiválasztásában a kuratórium által felkért zsűri közreműködik, melynek tagjai Nagy Gabriella, Parti Nagy Lajos, Szegő János és Szilasi László. A díjátadó április 29-én lesz a budapesti Nyitott Műhelyben.
Kapcsolódó cikkek:
Szenvtelen kegyetlenkedéssel indul A patkány éve
Szelíd rezignáltság és totális radikalizmus - Németh és Garaczi Hazai Attiláról
Bartók Imre 1985-ben született Budapesten, kisebb megszakításokkal azóta is itt él. 2003-tól 2008-ig az Eötvös Loránd Tudományegyetem filozófia szakán tanult, majd az esztétika szakon doktorandusz hallgató volt. 2011-ben kiadott első regénye (Fém) után 2013-tól évente jelentek meg regénytrilógiájának darabjai (A patkány éve, A nyúl éve, A kecske éve). Szépirodalmi munkássága mellett irodalomtörténeti monográfiákat, tanulmányokat, kritikákat, esszéket is írt.
(MTI)