Az 50árnyalat babérjaira tör az új fanfic-könyv

.konyvesblog. | 2012. augusztus 08. |

A szürke ötven árnyalata után újabb fan-fictionre figyeltek fel a kiadók. A Penguin kiadócsoporthoz tartozó Berkley Books állítólag hétszámjegyű összegről szóló szerződést kötött egy Sylvain Reynard nevű szerzővel, aki eddig az interneten publikálta az Alkonyat-sorozat nyomán írt saját, rajongói változatát.

Mint arról mi is többször beszámoltunk, korábban E L James is hasonló utat járt be. A szürke ötven árnyalata ugyanis szintén rajongói irodalomként indult, és először egy kis, e-könyvekre szakosodott ausztrál kiadó jelentette meg, később figyelt csak fel rá a Random House.

Most úgy tűnik, hogy ugyanezt a mintát követi ez a könyv is. A The University of Edward Masen címen, különböző internetes fanfic-oldalakon publikált történetet a szerző némiképp átdolgozta, és azt Gabriel’s Inferno címen tavaly tavasszal megjelentette az Omnific Publishing. Erre a könyvre, és folytatására, a Gabriel’s Rapture-re csapott le azután később a Berkley.

Mindkét könyv idén szeptemberben kerül a könyvesboltok polcaira, e-könyvként azonban már a múlt héten elkezdték árusítani, jelenleg pedig az első kötet – az e-könyvek között – a 35. helyet foglalja el a New York Times eladási listáján.

A Sebastien Robichaud írói álnéven publikáló szerző egyébként azt mondta, hogy alapvetően azért választotta a fan-fictiont, mert jó módszernek találta ahhoz, hogy meglássa, mennyire megy jól neki az írás. A sztori egy Gabriel Emerson nevű (természetesen jóképű és természetesen roppant titokzatos) Dante-kutatóról szól, aki romantikus kapcsolatban bonyolódik egyik tanítványával, a szép és ártatlan Juliával.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Vajon mire gondolt a költő? A Margón az AI-t is megkérdezték

Az utca embere vagy az AI érti jobban a verseket?

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.

...

Marék Veronika, aki miatt a japán gyerekek magyar oroszlánnal alszanak

Hatvan éve megjelenő kötetei közül az elsők épp olyan olvasottak, mint a legfrissebbek. Ő Marék Veronika, Boribon, a kockásfülű nyúl és Kippkopp megteremtője.