Az áprilisi sikerlistán szinte minden szereplő kicserélődött, gyakorlatilag csak új könyvek szerepelnek a Bookline TOP50-ben. Az elsők között találunk tiniregénytől a relaxációs technikát bemutató segítő könyvön át, komoly szépirodalmat is, ami mindegyikőjükre jellemző, hogy megjelenésük után szinte azonnal a vezető helyet szerezték meg.
Első helyen a Szent Johanna gimi című ifjúsági naplóregény-sorozat szerzőjének, Leiner Laurának új tiniregényét, a Hullócsillagot találjuk. A regény a magyar ifjúsági bestsellerek szerzőjének új sorozataként, a Bexi-sorozat második köteteként jelent meg. A könyv egy tinisztár kalandjait mutatja be a mikrofon, a színpad és a sztárélet oldaláról. Előkelő helyét minden bizonnyal A Szent Johanna gimi fiatalok körében szerzett osztatlan sikerének köszönheti.
Második helyen a kicsiket megmozgató CD-s kiadvány, Béres Alexandra és az Alma együttes Bűvös Mesetornája szerepel. Harmadik helyre robbant be Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából című, CD melléklettel megjelenő kiadványa, ami a félelmek feloldásában segíti az olvasót.
A francia botrányíró, Michel Houellebecq új regénye, a Behódolás nyolc napja volt még csak a listán, amikor az ötödik helyet szerezte meg. Houellebecq új könyvében egy elképesztő víziót vázol, története szerint 2022-ben muzulmán elnöke lesz Franciaországnak. A regény a francia megjelenés előtt felkerült az internetre, majd pár napra rá az ő karikatúráját közölte a Charlie Hebdo száma, pont aznap, amikor a véres terrorcselekmény is történt. A magyar borítóverzió, amely Mona Lisát burkában ábrázolja, még a könyv megjelenése előtt nemzetközi visszhangot váltott ki.
Hetedik helyre futott be Thomas Piketty A tőke a 21. században című könyve. A nagy port kavart New York Times bestseller korunk egyik legvitatottabb kérdéséről, a vagyon igazságtalan elosztásáról, a kapitalizmus dinamikájáról szól. Meglepő, hogy egy közgazdasági írás eladási csúcsokat döntöget és sikerlistára kerül. Az ok minden bizonnyal az, hogy Piketty könyvének szövege jól követhető, és miközben a gazdaságról, annak működéséről szól, végig érződik, hogy az egyenlőséget, a vagyon igazságosabb elosztását és demokratikus társadalmat vágyna látni.
Az ország egyik legismertebb bloggere, Oravecz Nóra új könyve nyolc nap alatt került fel a TOP50 nyolcadik helyére. Az Élet másképp, az álmok valóra váltásáról, az önmegvalósítás rögös útjáról szól. Igazi szenzáció a magyar könyvpiacon J. D Salinger kultikus sikerkönyvének újrafordítása, ami Rozsban a fogó (9.) címmel jelent meg. A cím megváltoztatása és a ráncfelvarrásos újrafordítás érdekes vitákat szül – a Könyves Magazin friss számában hosszan értekezik erről.
Papp Diána, a nagy sikerű Bodza bisztró után egy olyan harmincas nő kapcsolati válságáról ír, akinek látszólag mindent megadott az élet, és aki ennek ellenére a rázósabb utat választja: gazdagság helyett szerelmet, biztonság helyett kalandot, megalkuvás helyett önmegvalósítást. A Jóságszalon a 33. a toplistán. A Bookline Könyveknél megjelent Minecraft kézikönyveket egyszerűen nem lehet letörölni a TOP50 listájáról. Mindhárom kötet szépen tartja a helyét: 22. Az építés kézikönyve, 40. a Vöröskő kézikönyv és 41. A harc kézikönyve.
A TOP10 e-könyves listát Alexandra W. Müller március óta vezeti a 7 év után első kötetével, az Árnyak a múltból című könyvvel. Negyedik a sorozat második kötete, a Dilemma, és ötödik a 7 év után harmadik kötete, a Közeledés. Péterfy Gergely Aegon-díjas regénye a Kitömött barbár a harmadik, D. Tóth Kriszta Húszezer éjszakája pedig a kilencedik helyen áll, és már 209 napja szerepel a top e-könyvek között.
|
Bookline e-könyv toplista:
|