Sebastian Faulks egy szőke modell, Tuuli Shipster társaságában osztotta ki a kötet első példányait, a Tower Bridge mellett horgonyzó romboló, az HMS Exeter fedélzetén tartott sajtótájékoztatón. A brit királyi haditengerészet büszke arra, hogy a képzeletbeli regényhős, James Bond parancsnoki rangig vitte a flottánál, mielőtt az MI6 kötelékébe lépett volna. Az idei év különösen fontos a britek számára: Ian Fleming századik születésnapjára emlékezve mutatják be ősszel a most készülő Bond-filmet, a Quantum of Solace-t is.
"Olyan szerzővel akartuk megíratni az új kötetet, aki Ian összes könyvét olvasta, és átlátja, hogyan készültek ezek a regények" - mondta Lucy Fleming, a James Bond-történetek szerzői jogait kezelő családtag. "Sebastian Faulks pontosan ilyen, képes Ian agyával gondolkodni." És valóban, Faulks Fleminghez hasonló tempóban, hat hét alatt írta meg a regényt Holland Park-i irodájában.
A végeredmény 80 százalékban az ünnepelt ponyvaíró stílusát idézi, és csak a maradékban mutatkozik meg benne Faulks saját egyénisége. "Fleming újságíróként nagyon célratörően fogalmazott, csak a kémkütyük leírásánál ragadtatta el kissé magát. Jobban izgatták a trükkös gépezetek, mint a szex" - nyilatkozta Faulks a Sunday Timesnak.
A könyv 1967-ben játszódik, a hidegháború idején, és a 007-es ismét körbeutazza benne az egész világot, megfordul Párizsban, Rómában és a Közel-Keleten is. "Faulks a Bond-írók Daniel Craig-je, egyszerre nyers és minőségi, amit csinál" - áradozott az íróról Ajay Chowdhury, a Kiss Kiss Bang Bang című Bond-magazin szerkesztője. "A Bond-regények sokkal jobbak, mint a filmek, mert sokkal árnyaltabb képet tudnak festeni a 007-esről."
Faulks egyébként nem tervezi, hogy újabb Bond-regényt írna. "Egy emlékév, egy tisztelgés, egy könyv" - nyilatkozta az újságíróknak, akik arra sem kaptak választ, hogy készülhet-e valamikor film a Devil May Care-ből. (via AP)