A megújult Szívünk rajta minden hónapban ajánl egy kiemelt könyvet, és megjelöli azokat a köteteket, melyek kiérdemlik a Szívük rajta-matricát. Ezek között vannak mesekönyvek, kamaszregények, segítő könyvek és persze olyanok is, amelyek a fejlesztésben segítenek.
A Pipacska és Kockapaci kalandjai mellett, mely a hónap kiemelt könyve lett (olvass bele ITT), összesen öt kötet kapott még matricát. Ezek közül Kolozsi László Apufájáról korábban már mi is írtunk: a mese két kisfiúról szól, akik édesapjuk elvesztését próbálják feldolgozni. A halál és a gyász még mindig tabu a gyerekirodalomban, de az Apufához hasonló könyvek épp a veszteség feldolgozásában segíthetnek. Az Apufa a Segít kategóriában szerepel, melyben korábban olyan, szintén fontos és érzékeny témákat érintő kötetek kaptak matricát, mint a szülő alkoholizmusáról szóló A muter meg a dzsinnek Elekes Dórától (a szerzővel készült interjúnkat ITT olvashatjátok), vagy Tóth Krisztina Anyát megoperálták című kötete (az illusztrátorral, Hitka Viktóriával ITT interjúztunk), amely egy rákos anya gyógyulásának történetét mutatja be. Ugyancsak a segít kategóriában kapott matricát legutóbb Annette Kast-Zahn és Dr. Hartmuth Morgenroth Szép álmokat, gyerekek! című kötete, amely inkább a szülőknek ad tanácsokat a gyerekeik elaltatásában.
A legnépszerűbb kategória a Mesél, itt található a legtöbb kiemelt vagy matricás könyv. Legutóbb egy kalandregény került ide – Maria Maneru Tutankhamon átka című kötetében három gyerek ered az ősi egyiptomi rejtélyek nyomába –, de ugyancsak matricát kapott a Mátyás király történeteit, legendáit feldolgozó Mesék Mátyás királyról című mesekönyv is. Szintén a Mesél kategóriában kapott matricát az angol Ruth Symes Bella Donna-sorozatának első kötete (Vajákos út), melyben a címszereplő kisboszorkány másra sem vágyik, minthogy egy szerető család fogadja végre örökbe. A Mesél kategória talán a legváltozatosabb, hiszen itt a klasszikus meseregények mellett, mint A két Lotti vagy a Misi mókus kalandjai, olyan kortárs történeteket is találunk, mint Darvasi László Pálcikája, Berg Judit Ruminije, vagy Neil Gaiman Szerencsére a tej című apameséje.
Viszonylag friss kategóriának számít a Rád talál, amely a kamasz olvasóknak ajánl könyveket: legutóbb Caroline Solé Szavazz rám című kötete kapott itt matricát, melynek hőse egy olyan hajléktalan fiú, aki egy valóságshow résztvevője lesz – ám a legrosszabb, ami történhet vele, ha egy nap híres lesz. Ebben a kategóriában található még a Ha a világ falu lenne című kötet, amely a világot úgy próbálja a gyerekek számára tényszerűen bemutatni, mintha az egy 100 fős falu lenne, és ide tartozik Miklya Anna Dühös nemzedék I. - Jonas és a szürke hadsereg című ifjúsági regénye is: korábban a szerző egy olyan az alternatív valóságban játszódó történetként jellemezte regényét, melyben "a külső fenyegetettség hatására létrejött egy diktatórikus rendszer, amiben mindent globalizáltak" (interjúnkat olvasd el ITT).