Serge Bloch újrarajzolta a Bibliát

Kiss Orsi | 2018. március 06. |

(Kép forrása)

Serge Bloch, a kortárs illusztrátorok egyik legnagyobbika: több mint 300 könyvet illusztrált már, grafikái olyan lapokban jelennek meg rendszeresen, mint a New York Times, a Wall Street Journal, a Le Monde vagy a Süddeutsche Zeitung. Csak egyetlen számadat: a Dominique de Saint Mars íróval közös Max et Lili sorozatának könyvei több mint másfél millió példányban kelnek el. Évente. Legutóbb a Bibliát illusztrálta, melyből animációs film is készül. Aki akarja, most elcsípheti, Serge Bloch ugyanis a hét második felében két napig Budapesten tartózkodik.

Serge Bloch március 8-án 19 órakor a Latitudes könyvesboltban beszélget majd, egyebek között a Biblia illusztrálásáról (beszélgetőtársa: László Kinga), március 9-én 18 órakor pedig a MOME-n tart előadást. A belépés mindkét rendezvényre ingyenes, bővebbet ITT olvashattok róla.

Kedvcsinálónak addig is összeszedtünk öt érdekességet róla:

1. Magyarul eddig viszonylag kevés könyve jelent meg, ahhoz képest, hogy milyen termékeny és magasan jegyzett alkotó. Ezek közül is az egyik leghíresebb a Davide Calival közös Az ellenség, amely a Csimota gondozásában jelent meg: hőse két egymással ellenséges katona, akik mindketten szörnyetegnek hiszik a másikat, ám akiről szépen-lassan kiderül, hogy épp olyan ember, mint ők maguk. Magyarul még a Mihasznák enciklopédiája és a Rebellisek enciklopédiája jelent meg tőle (mindkettő társszerzői Anne Blanchard és Jean-Bernard Pouy, itthon a Sanoma adta ki). Március elején jelenik meg ugyanakkor Jean-Philippe Arrou-Vignod kiskamaszoknak szóló nyomozós sorozatából két kötet, az Eltűnt a tanárunk! és a Rejtély a szertárban a Vivandra gondozásában. Mindkettőt Bloch illusztrálta.

Jean-Philippe Arrou-Vignod: Eltűnt a tanárunk! - Nyomozás a suliban 1., ill.: Serge Bloch

Fordította: László Kinga, Vivandra, 2018, 160 oldal, 2400 HUF

 

2. Serge Bloch több helyen elmondta, hogy számára az elmúlt időszak legnagyobb munkája a Biblia illusztrálása volt. Az 500 oldalas, 2000 grafikával ellátott kötetből – mely a tervek szerint jövőre jelenik meg magyarul – egy 150 perces animációs film is készült, itt megnézhettek belőle egy részt angol felirattal:

3. Ő illusztrálta a francia zenész, fotós, író, Charlélie Couture kötetét is. Az Et Avant című könyv egyik különlegessége, hogy aki kézbe veszi, az olvasás közben/helyett az abba vágott lyukon keresztül szemlélheti a világot.

4. Bloch kétlaki életet él, idejét megosztja Párizs és New York között. Párizsban a városközpontban él, ablaka az egyik csatornára nyílik, így ha felnéz, néha azt látja, amint épp elhalad előtte egy hajó. A New York-i stúdiója ezzel szemben egy ház legfelső emeletén van, így ha elfárad, kedvére gyönyörködhet a város fényeiben.

5. SamSam című könyvsorozatának hősét saját fia ihlette; ebből később egy tévésorozat is készült, melyet világszerte több mint 200 millióan láttak már. Persze, a másik fia sem maradhatott könyv nélkül, így született meg, a L'Ecole de Léon, azaz a Léon iskolája című kötet.

Forrás: Westword

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

ADVENT
...
Könyves Advent

Nézd meg a Karácsonyi ének eredeti illusztrációit! 

Hangolódjunk a karácsonyra! 

...
Könyves Advent

8 szakácskönyv karácsonyra, hogy az ünnepek után se legyen szerény a konyha

Harry Potter-fogások, koreai konyha vagy éppen a klasszikus erdélyi ízek. Csak legyen időtök mindent megfőzni!

...
Hírek

Netflixen lesz látható az Igazából szerelem rendezőjének új karácsonyi filmje

Richard Curtis egy korábbi, karácsonyi írását dolgozza fel egy animációs film, ami a Netflixen lesz látható. Az Igazából szerelem rendezője beszélt a projektről, és kiderült miért olyan fontosak a rossz karácsonyok.