Olvasók milliói tanulnak könyvből bugyit hajtogatni

.konyvesblog. | 2016. november 10. |

b288465.JPG

A világhírű japán módszer forradalmasította a rendrakást az otthonokban. A KonMari néven elhíresült módszert Marie Kondo fejlesztette ki, aki olyan népszerű, hogy nemcsak 40 ország 6 millió olvasója, de maga Emily Gilmore is a rajongója lett.

Marie Kondo: Tiszta öröm - A rendteremtés művészete - képes útmutatóval

Fordította: Kurdiné Mohácsi Gabriella, Bookline Könyvek, 2016, 300 oldal, 3699 HUF

 

A könyv ajánlója azt ígéri, a Tiszta öröm

nélkülözhetetlen kalauz ahhoz, hogy egyszerűbbé, átláthatóbbá és egyúttal boldogabbá tegyük mindennapjainkat. Aki megfogadja tanácsait, nemcsak otthonában, de saját életében is felszámolhatja a káoszt és a rendetlenséget. Marie Kondo átfogó útmutatást nyújt az egész lakásban: a konyhai eszközök, hobbikellékek, fényképek, takarítóeszközök területén egyaránt. Elkalauzol a tökéletesen rendezett fiókok és szekrények világába, és lépésről lépésre, egyszerű illusztrációkkal mutatja be az ingek, nadrágok és zoknik hajtogatásának mesteri fortélyait. Ugyanakkor azt is megtanítja, hogyan ismerjük fel azokat a tárgyakat, amelyek már nem szereznek örömet, és valójában már nincs szükségünk rájuk

Mutatunk belőle egy részletet, hogy mindenki a helyes sorrendben rakjon rendet a jövőben: 

 

kondom_tisztaorom_087.jpg

kondom_tisztaorom_102.jpg

kondom_tisztaorom_106.jpg

kondom_tisztaorom_108.jpg

 

 

 

 

 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.