Mutasd be a legmerészebb magyart, akit ismersz, és vacsorázz együtt Nyáry Krisztiánnal!

Mutasd be a legmerészebb magyart, akit ismersz, és vacsorázz együtt Nyáry Krisztiánnal!

.konyvesblog. | 2015. december 03. |

Fotó: Valuska Gábor

Szerelmes írók, költők, és igazi hősök után 30 merész magyart mutat be új kötetében Nyáry Krisztián. A cselekvés, a teljesítmény, a belső szabadság, a hit, a lelkierő hősei ők, akik nem féltek megtenni az első lépést, merészségükkel sokszor cselekvésre ösztönözve környezetüket. Mindannyian magyarok voltak, azok is, akik felnőtt fejjel választották új hazájuknak az országot, mert „döntéseiket magyar identitással, a magyar történelem sorsfordító pillanataiban hozták meg.” Nyáry mesél többek között a boldoggá lett vértanúról, Salkaházi Sáráról, Michnay Gyuláról, akinek volt bátorsága megszökni a recski munkatáborból, Gudbrand Gregersenről, a norvég-magyar építőmesterről, aki tetemes áldozatokat hozott a közjó előmozdítására, vagy épp Molnár Gáborról, a vak világjáróról.

Merész magyarokat mindannyian ismerünk. Névtelen hősök ők, akik mindig a saját szívükre hallgatnak, és bátran szembeszállnak a többséggel, ha a helyzet úgy kívánja. A Corvina Kiadó és a Könyvesblog szeretne nevet adni ezeknek a hősöknek.

Nyáry Krisztián: Merész magyarok - 30 emberi történet

Corvina Kiadó, 2015, 250 oldal, 4500 HUF

 

2015. november 16-án játékot indítunk, melynek keretében bárki bemutathatja a legmerészebb magyart, akit ismer: olyan családtagokat, ősöket és ismerősöket, akik bátorságuk és tetteik miatt megérdemelten férnének oda harmincegyediknek a könyv végére. Olyan, maximum 5000 leütéses történeteket várunk, amelyből kiderül, ki és miért érdemelné meg a merész magyar címet.

A személyes hőstörténetek, melyeket „Merész magyarok” tárggyal a  konyvesblog@gmail.com emailcímre várunk, a Könyvesblogon lesznek olvashatók, közülük Nyáry Krisztián és a Könyvesblog stábja választja ki a legemlékezetesebbet. A győztes egy vacsorát nyer a Merész magyarok szerzőjével, a játék különdíjasa pedig Nyáry Krisztián eddig megjelent köteteivel lesz gazdagabb.

A beérkezési határidő 2015. december 31-e!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.