Könyvesblokk: Shafak, Simsion, Barker

.konyvesblog. | 2019. december 02. |

kblok_2.jpg

A hétindító Könyvesblokkban mindig a legfrissebb megjelenések közül válogatunk. Az összeállításba ezúttal Elif Shafak legújabb könyve került, amely a modern Isztambul számkivetettjeinek életéről mesél; de ajánljuk Grame Simsion Don Tillman-trilógiájának harmadik részét; valamint J.D. Barker új krimijét, A hatodik áldozatot is. 

Elif Shafak: 10 perc 38 másodperc  

Elif Shafak: 10 perc 38 másodperc

Fordította: Csáki-Sipos Kata, Nagy Marietta Európa Könyvkiadó, 2019, 415 oldal, 3990 HUF

 

Elif Shafak legújabb könyve, amely idén a Booker-díj rövidlistáján is szerepelt, a modern Isztambul számkivetettjeinek életét mutatja be: a prostituáltak, transzvesztiták, menekültek, a családon belüli erőszak elől megszökő, a becsületgyilkosságtól rettegő nők mindennapjait. A történet középpontjában Tequila Leila sorsa, illetve életének utolsó pillanatai állnak. A halála utáni percekben miközben teste egy szemeteskonténerben hever, elméje sorra előhívja az emlékeket: a fűszeres kecskepörkölt ízét, amivel kisöccse rég várt születését ünnepelték; a fortyogó citromos cukorgyanta látványát, amivel a nők szőrtelenítették a lábukat, míg a férfiak a mecsetbe mentek; a kardamomos kávé illatát, amit egy jóképű egyetemistával osztott meg a bordélyházban, ahol dolgozott.  

Grame Simsion:  A Rosie-következmény 

Grame Simsion:  A Rosie-következmény

Fordította: Sziklai István, Libri Könyvkiadó, 2019, 372 oldal, 3999 HUF

 

Amikor két évvel ezelőtt Graeme Simsionnal, A Rosie-projekt és A Rosie updat szerzőjével beszélgettünk, az író tett rá utalást, hogy tervezi az Asperger-szindrómás főhőse történetének további folytatását is. „A második rész  végén születik egy gyerek – ez talán nem nagy spolier –, és szeretném megnézni, hogyan tudja Don kezelni a helyzetet. A gyereke talán egy kicsit olyan lesz, mint ő, úgyis szerettem volna megmutatni, milyen lehetett gyerekkorában. Így van lehetőségem arra is, hogy megírjam milyen napjainkban ilyen típusú embernek lenni, nem pedig a nyolcvanas években, amikor még senki sem tudott semmit az Aspergerről” – mondta akkor. Don Tillman és Rosie Jarman történetének most valóban megérkezett a harmadik része, amelyben tízéves fiuknak, Hudsonnek akadnak gondjai az iskolában. Don egy emberöltő óta próbálkozik a beilleszkedéssel – ki lenne hát nála alkalmasabb arra, hogy megtanítsa Hudsonnek a nélkülözhetetlen ismereteket? 

J. D. Barker: A hatodik éjszaka

J. D. Barker: A hatodik éjszaka

Fordította: Bosnyák Edit, Agave Könyvek, 2019, 473 oldal, 3808 HUF

 

J. D. Barker trilógiájának záró részében napvilágra kerül az eltemetett múlt és végre fény derül a Négy Majom Gyilkos indítékára is. Sam Porter nyomozónak ezúttal is egy furcsa gyilkosság rejtélyével kell megküzdenie, a holttestek mellett ezúttal az otthagyott szöveg a közös: „Bocsáss meg, Atyám!". Az egyező motívum arra utal, hogy az áldozatokkal ugyanaz a gyilkos végzett, de azonos időben fedezik fel őket Chicagóban és Dél-Karolinában. Ha ugyanaz a gyilkos végzett velük, vajon hogyan hidalta át az ezer mérföldes távolságot? Mindeközben ráadásul a Chicagói Rendőrség és az FBI háza táján is teljes a zűrzavar: egy lezárt kórház, egy szélhámos zsaru és korrupció egészen a legmagasabb szintekig. A negyedik majomról ITT, Az ötödik áldozatról ITT írtunk. 

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél