Legyen saját könyvespolcod a legnagyobb magyar közösségi szájton, derítsd ki, melyik a legjobb és legrosszabb könyv, vagy egyszerűen olvass napi egy verset, ahogy jól esik. Az iwiw néhány hete végre elindult a facebookosodás útján, és mindenféle játéklehetőséget teremtett a kultúrálódni vágyó közösségi tagoknak is. Megnéztük, milyen könyves alkalamzásokat találhatunk az iwiwen.
Azzal kezdem, amihez a legtöbb közöm van, mert a Könyvkolónia gründolásában fontos szerepet játszom, legyen ez a disclaimer. Az alkalmazás célja, hogy a user kijelölhesse kedvenc könyveit és szerzőit, vagyis az iwiwes adatlapot ne csak állatnevekkel bővítsük, hanem más érdekes infókkal is. Az csak plusz érdekesség, hogy gyűjtjük a könyvek első mondatait, úgyhogy lehet csatlakozni.
A Moly.hu-s Nagy Bence remek applikációja igazi westernhelyzetbe hozza a könyveket, amelyek egymással megküzdve haladnak előre a túlélésért. Random, ha jól sejtem a molyos kategóriák alapján kapunk egy-egy könyvet, amik közül a nekünk tetszőtt kell választanunk. A győztes pontot kap a rendszerben, a vesztes meg veszít, ahogy ennek lennie kell. Ibsen A vadkacsa című drámája nálam simán veri Leslie L. Lawrence bármelyik könyvét, de azt főleg, amit nem is olvastam. Persze felmerül, hogy különböző fajsúlyú könyvek versenyeznek itt, de szerintem pont ez a szórakoztató a popkultúrában. Agatha Christie vs Gerlad Durrel, Shakespeare vs Janikovszky Éva. Őrület!
A Líra Zrt. elsőként jelent meg az iWiwen könyves alkalmazásával, ami elsősorban kereskedelmi tevékenységre ösztönöz, engem már az elején sem hozott lázba, és pár hét elteltével még mindig itt tartok vele. Alapvetően hasonlít a könyvkolóniás alkalmazáshoz, amennyiben a user kiválaszthatja kedvenc könyveit, értékelheti azokat, de mégsem kapunk sok információt a könyvekről. Vagyis a listázás a fontos csak.
A Gothart által készített alkalmazás roppant egyszerű és minimalista, lényege a címe, vagyis naponta kapsz egy verset. Ezt valaki vagy szereti, vagy nem, de ha jönne végre valami jó vers, akkor nem lenne baj.
Az alkalmazás lényege az OSZK adatbázisában való keresés. Esterházyra és Nádasra nulla találat, de Jókaira jó sok, és rákattintva már rögtön az OSZK oldalán vagyunk, ahol tölthetjük le pdfben a regényt.