Ezeket az adaptációkat nézzük 2015-ben

Ezeket az adaptációkat nézzük 2015-ben

.konyvesblog. | 2015. január 06. |

10359559_301827826688119_1222340496431250986_n.jpgCarol

Julianne Moore Alzheimerrel küzd, John Green szupermodellekkel bájolog, Gillian Fylnn újra borzongat, Idris Elba pedig egy igazi nagymacskának kölcsönzi a hangját. Idén ezeket a filmeket ihlette a könyvespolc.

Amerikai mesterlövész

Egy vérbeli rock’n’roll musical után az amerikai hadtörténet leghalálosabb mesterlövészének életrajzából forgatott filmet Clint Eastwood. Chris Kyle visszaemlékezései 2012-ben rengették meg az amerikai könyvpiacot, és az Irakban szolgálatot teljesítő mesterlövész sztorija Hollywood figyelmét is felkeltette. Eastwood neve már elég garancia az utóbbi idők legjobb katonafilmjére, a főszerepre kiválasztott Bradley Cooper pedig akár az Oscarra is esélyes lehet. (A filmet 2014 decemberében néhány amerikai moziban már vetítették, hogy versenyben legyen az idei év nagy filmes díjaiért. – a szerk.) 

Premier: január 16.

Magyar premier: február 19.

Still Alice

Lisa Genova Megmaradt Alice-nak (Still Alice) című bestsellere egy sikeres, háromgyermekes nyelvészprofesszorról, Alice Howlandról mesél, aki felfedezi magán az Alzheimer-kór jeleit, a betegség pedig örökre megváltoztatja a családjával való kapcsolatát. A memóriazavarokkal küzdő Julianne Moore-nak Alec Baldwin, Kate Bosworth és Kristen Stewart nyújt társaságot a vásznon.

Premier: január 16.

Mordecai

Film készült az itthon egyelőre ismeretlen angol multitálentum, Kyril Bonfiglioli The Mordecai-sorozatának első részéből is. A képregénysorozat egy rendkívül ellenszenves műkereskedő, Charlie Mordecai kalandjairól mesél, aki vadászat közben néha véletlenül lepuffantja egy vadásztársát, és aki szereti azt hinni, hogy az amerikai nők imádják, ha a kezük helyett a mellüket szorongatják meg üdvözlésképpen. A főszerepben Johnny Depp bizonyíthatja be, hogy nem felejtett el színészkedni, és kalózkalap nélkül is tudja, mit kell csinálni a filmvásznon.

Premier: január 23.

A szürke ötven árnyalata

Valentin-nap elé érkezik a szado-mazo mamipornó filmváltozata, melyben Don Johnson és Melanie Griffith szeme fénye veszti el ártatlanságát, és lép át az ezüst nyakkendővel megjelölt sötét oldalra. EL James világsikerének - ami nemcsak a középkorú háziasszonyok szexualitására, de a fanfictionök piacára is óriási hatással volt – előzetesében meglepően kevés volt a szex, a plakátról pedig elsőre a Mad Man című sorozat jutott eszünkbe. A kérdés már csak az, hogy Charlie Hunnam tud-e olyan szexi lenni a vásznon, mint Don Draper.

Premier: február 12.

A tenger szívében (In the heart of the sea)

Ron Howard, az Elcserélt életek, a Frost/Nixon, az Apolló 13 vagy épp az Egy csodálatos elme rendezője forgatott filmet az Essex nevű bálnahalászhajó és egy hatalmas, dühös ámbráscet végzetes találkozásából. Az 1802-ben tengerbe veszett hajó tényleg létezett, tragédiája pedig nemcsak Howardot és a film alapjául szolgáló könyv szerzőjét, Nathaniel Philbricket, de 164 évvel korábban Herman Melville-t is megihlette - és bumm, így lett a Moby Dick.

Premier: március 13

A Lázadó (Insurgent)

2014 márciusában mutatták be A beavatottat, Veronica Roth Divergent-trilógiájának első részét. A második rész épp onnan indul, ahol az előző abbamaradt - a harc ugyan véget ért, de a háború még csak most kezdődik. Tris Priornak családjai és barátai életéért kell csatába indulnia, az ellensége pedig nem más, mint a gonosz államhatalom.

Premier: március 20.

The Longest Ride

Szárazföldi és tengeri katasztrófák után érkezik Nicholas Sparks 2013-as romantikus regényének adaptációja, egy cowboyrománc, melyben egy 91 éves II. világháborús veterán, és egy fiatal lány életét követhetjük végig, akiknek a sorsa természetesen szerelmesen fonódik egybe.

Premier: április 10.

A 44. gyermek (Child 44)

Gyerekgyilkosok utáni hajsza a sztálini Szovjetunióban, ahol a nyomok egészen az a legmagasabb rangú pártkatonákig vezetnek. A korábbi háborús hős, jelenleg titkosrendőr, Lev Gyemidov abban a pillanatban válik az Állam ellenségévé, amikor felébred benne a szörnyű gyanú, és nem hajlandó eltusolni a vasúti sínek mellett talált megcsonkított gyerekholttest ügyét. A adaptáció alapjául szolgáló regényt Tom Rob Smith írta 2008-ban, magyarul 2009 óta olvasható. Például Tom Hardy és Gary Oldman miatt várjuk nagyon.

Premier: április 17.

Far from the Madding Crowd

Mit kezd a Születésnap és A vadászat rendezője, Thomas Vinterberg Tom Hardy klasszikus lávsztorijával? Például ráveszi Carey Mulligant, hogy válasszon három udvarlója közül, és választásával rántsa le a leplet néhány sötét titokról. (A regényből Távol a tébolyult tömegtől címmel már készült egy adaptáció 1967-ben, Bathshebát akkor Julie Christie alakította – a szerk.)

Premier: május 1.

Paper Towns

Új év, új John Green-mozi – most is szerelmes kamaszokkal, de sokkal kevesebb telesírt papírzsebkendővel. A Lány ezúttal nindzsának öltözik, és megkéri a Fiút, hogy segítsenek neki egy bonyolult bosszúhadjáratban. Miután a Lány eltűnik, a Fiú a hátrahagyott nyomok alapján útnak indul, hogy megkeresse. John Green a mikroblogján dokumentálta alaposan a forgatást.
Főszerepben Carla Delevingne, szupermodell.

Premier: június 5.

Maze Runner: The Scorch Trials

Folytatódik James Dashner posztapokaliptikus trilógiája a Maze Runner. A második rész cím The Scorch Trials, és bebizonyosodik benne, hogy Thomas és társai a meneküléssel még nem kapták vissza a korábbi életüket.

Premier: szeptember 18.

Victor Frankenstein

radcliffe-frankenstein-3.jpg

(kép forrása)

Az Acid House rendezője, a skót Paul McGuigan gyürkőzik neki sokadszorra Mary Shelley horrorklasszikusának, a Frankensteinnek. Az új feldolgozás Dr. Frankenstein asszisztensének, Igornak szemszögéből tálalja a történetet, és ahelyett, hogy a szörnyre fókuszálna, a két férfi kapcsolatát mutatja be. Igor szerepében Daniel Radcliffe, a fiatal orvostanhallgatóéban James McAvoy.

Premier: október 2.

A dzsungel könyve

the_jungle_book_66274.jpg

Scarlett Johansson – Ká, Idris Elba – Sir Kán, Ben Kingsley – Bagira, Bill Murray – Balu, Cristopher Walken – Lajcsi király, Lupita Nyong'o – Raksha. Kell még mást mondanunk?

Premier: október 9.

Az éhezők viadala: A kiválasztott – 2. rész

Utolsó részéhez érkezik Suzanne Collins antiutópisztikus ifjúsági sorozata, Az éhezők viadala, és Jennifer Lawrence-nek végre lesz ideje, hogy sokkal több jó filmben szerepeljen. Ott hagytuk abba, hogy Peeta megtámadta Katniss-t, és a Snow elnök rezsimje elleni harcnak még messze nincs vége.

Magyar premier: november 19.

A marsi

elysium-matt-damon1_featured_photo_gallery.jpg

(kép forrása)

Andy Weir eredetileg magánkiadásban megjelent, majd könyvpiacot robbantó sci-fijének, A marsinak filmváltozatában Matt Damon marad egyedül a Marson. Úgy dönt, nemcsak nézi, ahogy telik az a kurva élet, hanem megpróbálja ép bőrrel megúszni, amíg a következő űrhajó lehorgonyoz a bolygó felszínén. Addig mindössze négy évet kell kihúznia, bár azok után, hogy túlélte a Bourne-kalandot, a marsbéli krumplitermesztés meg sem kottyan majd neki. Az űrbéli túlélőshowt Ridley Scott rendezte.

Premier: november 27.

Dark Places

A Holtodiglan (Gone Girl) után, melyet a kritikusok a tavalyi év egyik legjobb filmjének választottak, film készül Gillian Flynn második könyvéből is. A Dark Places főszereplője Libby Day (Charlize Theron), aki túlélte és végignézte családja lemészárlását, és aki 25 évvel ezelőtt a saját testvére ellen vallott a bíróságon. Évtizedekkel a gyilkosság után a nő találkozik egy amatőr nyomozócsoporttal, akik újra vizsgálni kezdik az ügyet, és azt állítják, a megvádolt testvér ártatlan. Valószínűleg ez a film is tele lesz majd flynn-i csavarokkal, de szerencsére Ben Afflacket most elfelejtették meghívni a castingra.

Premierdátum még nincs.

Silence

205853-martin-scorsese-silence.jpg

A Wall Street farkasa után ismét adaptációval jelentkezik Martin Scorsese. Ezúttal Shūsaku Endō Silence című történelmi drámáját vitte vászonra, melyben egy jezsuita misszionárius próbálja megismertetni a 17. század Japánját a kereszténységgel, ám nyitottság helyett erőszakkal és üldöztetéssel találja szemben magát. Főszerepben: Liam Neeson.

Premierdátum még nincs.

Carol

A 2014-ben bemutatott Kétarcú január után idén újabb Patricia Highsmith-regény kerül a vászonra. A filmrendezők áldozata ezúttal 1952-es könyve, a Lolitát is inspiráló The Price of Salt, melyben egy fiatal bolti eladólány bonyolódik románcba egy külvárosi háziasszonnyal. A főszerepben Rooney Mara és Cate Blanchett, a kritikusok pedig már látatlanul is Oscart emlegetnek.

Premierdátum még nincs.

Forrás: Shortlist, Bustle, HuffPost, Imdb

 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.