Ezeket a könyvadaptációkat nézzük 2014-ben

.konyvesblog. | 2014. január 11. |

gone.jpgHé haver, hol a nejed? (Ben Affleck a Gone Girlben)

A filmesek 2014-ben sem kímélik az írókat, idén is lesz vámpíros, képregényes és megfilmesíthetetlen, és persze a kettévágott befejező rész sem maradhat ki a sorból. Ezeket a könyvadaptációkat nézzük januártól decemberig.

A tálib vezető, Ahmad Shah elfogására irányuló hadműveletet csak egyetlen katona, Marcus Luttrell élte túl. 2009-ben könyvet írt megmeneküléséről, az idei év pedig a Lone Survivorból készült adaptációval, A túlélővel indul (Legalábbis Amerikában, nálunk február elejére várható a bemutató.)

Anton Corbijn rendez filmet John le Carré 2009-es regényéből, Az üldözöttből, melyben egy muszlim csecsen emigrál illegálisan Hamburgba, és kelti fel mind a német, mind az amerikai hírszerzés gyanúját. Corbijn remek szereplőgárdát trombitált össze, felbukkan például Philip Seymour Hoffman, Robin Wright és Willem Dafoe is. Amerikai bemutató januárban.

Évszázadokkal teremtője, Dr. Frankenstein halála után a hallhatatlan Adam egy háború közepén találja magát. A Kevin Grevioux képregényéből készült Én, Frankenstein január közepén érkezik, szörnyszerepben Aaron Eckharttal.  

A Joyce Maynard Nyárutó című regényéből készült filmet a szerencsések már 2013-ban láthatták, de január végén a mozikba is eljut. Kate Winslet, az egyedülálló anyuka beleszeret Josh Brolinba, a szökött fegyencbe, rendezi a Juno direktora, Jason Reitman.

Az idei vámpíradagot Richelle Mead szállítja, Bálint-napon érkezik a Vámpírakadémia. A félig dampyr, félig ember Rose feladata, hogy megvédje a halandók között békésen éldegélő vámpírokat, a morákat. Közben olyan kihívásokkal találja szembe magát, mint a tiniszerelem, és a rosszindulatú gimis pletykák.

Idei megfilmesíthetetlenünk Mark Helprin könyve, a Téli mese. Akiva Goldsman rendező valószínűleg nem tud majd csodát tenni a vásznon, főleg, ha minden idők egyik legmenőbb irodalmi hősének, Peter Lake-nek szerepére csak Colin Farrellt sikerült megtalálnia. Lesz benne időutazás, steampunk elemek, újságírás és egy csodás fehér ló. Könyvben akkor is jobb maradna, ha a világ legjobb rendezője rendezné (bárki is legyen az), és a világ legjobb szereplőgárda (bárkik is legyen azok) játszaná el.

Február közepén mutatják be az 1981-es Zeffirelli-film, a Végtelen szerelem remake-jét. Felgyújtott tornác, javítóintézet, elszakított szerelmesek. Ezúttal Tom Cruise nélkül, de ismét Scott Spencer könyvéből.

Darren Aronofsky a Bibliából merített ihletet. Fel van adva a lecke, mert a vízözön története mindenkinek ismerős. Márciusban Russell Crowe tereli majd Noéként az állatokat bárkájába.

Émile Zola Thérèse Raquin című regényén alapszik az In Secret, ami az 1800-as évek közepének Párizsába kalauzol, és egy boldogtalan házasságban élő nő, és férje barátjának szenvedélyes szerelemről mesél. Főszerepben a csodás Elizabeth Olsennel.

Még be sem mutatták, máris az új Az éhezők viadalaként emlegetik  A beavatottat. Hősnője a tizenhat éves Beatrice, akinek választania kell, hogy az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak vagy a Műveltek csoportjához akar-e csatlakozni. A döntést során természetesen az összes imént felsorolt erényt használnia kell, hogy legyőzze az autoriter vezetőt. Főszerepben az eddig viszonylag ismeretlen Shailene Woodley, az eredeti regényt Veronica Roth írta.

Múzeumigazgatókból, kurátorokból és művészettörténészekből álló alakulat próbál visszaszerezni nácik által elrabolt műkincseket a történelem legnagyobb kincsvadászatában. Robert M. Edsel The Monuments Man című regényét George Clooney adaptálta szélesvászonra Műkincsvadászok címmel. Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, Jean Dujardin és John Goodman mellett persze ő is felbukkan majd a filmben.

Nyáron nemcsak a kánikula, de a sárkányok miatt is forró lesz a hangulat. Cressida Cowell gyerekkönyve, az Így neveld a sárkányod a moziban is folytatást kapott. Öt évvel az első rész eseményei után a kamasz Hablaty és barátai egy újabb csata közepén találják magukat.

Júniusra lehet készíteni a zsebkendőt - jön Josh Boone filmje rákos tinédzserekről és szerelmes amputáltakról. John Green ötletadó könyve, a Csillagainkban a hiba tavaly jelent meg magyarul.

Hiroshi Sakurazaka All You Need Is Kill című könyvéből merített ihletet filmjéhez a Bourne-mozik rendezője, Doug Liman. Az Edge of Tomorrow-ban Tom Cruise és Emily Blunt küzd egy idegen faj ellen, de az idők ebben a filmben is idétlenek. Mormota ezúttal nincs, van viszont szörnyű időhurok.

Az emlékek őre című Lois Lowry-adaptációban egy tizenkét éves fiú tanulja használni érzékeit, méghozzá egy különleges öregembertől, Jeff Bridgestől. A filmben lesznek még világbékét fenyegető titkok, és Meryl Streep, a vaslady. Rendező az ausztrál Phillip Noyce (Férfias játékok, Az angyal, A csendes amerikai), amerikai bemutató augusztus közepén.

Lasse Hallström (Gilbert Grape, Csokoládé, Lazacfogás Jemenben), Steven Spielberggel és Oprah Winfrey-vel szövetkezett, hogy filmre vigye Richard C. Morais gasztoregényét, a The Hundred-Foot Journeyt. A könyv magyarul a Madame Mallory és a kis indiai konyhafőnöke címmel jelent meg 2011-ben, a film pedig augusztusban érkezik. Címszerepben (Mallory, nem a konyhafőnök!) Helen Mirren.

Kilenc évvel az első Sin City-film után augusztus végén jön a második, A Dame to Kill For. Gengszterek, szerencsejátékosok és Bruce Willis - fekete-fehérben.

Jonathan Tropper This Is Where I Leave You című regényében egy nem vallásos zsidó család ül sivát. Az egy hét együttlét felszínre hozza a régi sérelmeket, és a gyászolók egymás torkának esnek. Kikapós feleség, nem várt terhesség, és Tina Fey szélesvásznon szeptemberben.

2014 a Gillian Flynn-adaptációk éve lesz. Szeptemberben kerül mozikba 2012-es bestsellerének, a Holdiglannak  filmváltozata, a Gone Girl, melyben Ben Affleck próbálja majd eloszlatni a kételyeket arról, hogy köze van felesége eltűnéséhez. Kedves Ben, ahhoz talán egy kicsit kevesebbet kéne hazudni! A rendezői székbe A tetovált lány amerikai változatának rendezője, David Fincher ült. A Dark Places filmváltozata szintén szeptemberben érkezik. Egy titkos társaság újranyitja egy brutális gyilkosság aktáját, az egyetlen túlélőnek pedig ismét szembe kell néznie erőszakos múltjával.

Szeptemberben sem maradunk posztapokaliptikus YA-adaptáció nélkül. Jön James Dashner trilógiájának első része, a The Maze Runner. A főszerepben egy emlékeitől megfosztott fiúcsapat, és a hatalmas kőfalak.

Judith Viorst Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day című könyve októberben elevenedik meg a vásznon. Például Steve Carell és Jennifer Garner tesz róla, hogy ne legyen rettenetes, borzalmas, nem jó vagy épp nagyon rossz. Drukkolunk!

terrible.jpg

Alexandernek nagyon rossz napja lesz

Idén ősszel egy bőrt lehúznak Bram Stoker vámpírjáról, jön a Dracula Untold, amelyben fantázia és történelem keveredik majd. Vlad Tepes szerepében Luke Evans.

Jennifer Lawrence utolsó előtti alkalommal bújik Katniss Everdeen bőrébe. Novemberben érkezik Az éhezők viadala befejező epizódjának első része, a Mockingjay. Biztos ezt is a legizgalmasabb résznél vágták ketté.

Utolsó fejezetéhez érkezett Peter Jackson monumentális Tolkien-adaptációja. A hobbit: Oda és vissza december 17-étől a mozikban.

unbroken.jpgÍgy forog az Unbroken

Coenék is könyves alapanyag után néztek, és Laura Hillenbrand Unbroken című non-fictionjénél kötöttek ki. A rendezői székbe ezúttal nem ők, hanem Angelina Jolie ül, de a forgatókönyvet Ethan és Joel szállítja. A háborús dráma egy olasz-amerikai hosszútávfutó olimpikonról, Louis Zamperiniről szól, aki a második világháború alatt japán erők fogságába esik.

Forrás: Flavorwire

Legjobb Könyvek Nőknek

Az egyik legnagyobb ajándék, amit egy nő kaphat, az olvasás élménye. A kifejezetten nők számára írt könyvek óriási forrást jelentenek az önismeret, az inspiráció és az élet különböző aspektusainak megértéséhez. A "legjobb női könyvek" kifejezés mögött olyan könyvek gazdag és változatos könyvtára húzódik meg, amelyek megérintik a női lélek mélységeit, és arra inspirálnak bennünket, hogy a önmagunk legjobb verzióját hozzuk elő.

Rengeteg mű ebben a témában például egyedülálló utazásra visz minket az identitás és az önkifejezés világába. Több könyv pedig egy olyan nő történetét mesélik el, aki a világ különböző részein újra felfedezi önmagát. A legjobb női könyvek azok, amelyek képesek bemutatni a nők tapasztalatainak sokszínűségét és összetettségét, ugyanakkor inspiráló és megnyugtató üzeneteket közvetítenek. Az ilyen könyvek lehetnek regények, memoárok, pszichológiai kötetek vagy önismereti útikönyvek, amelyek mind hozzájárulnak a nők életének mélyebb megértéséhez és gazdagításához. E könyvek olvasásával a nők sokat tanulhatnak önmagukról, kapcsolataikról és a világról. Megérthetik saját érzéseiket, vágyaikat és álmaikat, és megerősödhetnek abban a tudatban, hogy nincsenek egyedül az útjukon. A legjobb könyveket nemcsak élvezetes olvasni, hanem életünk társává válnak, és segítenek abban, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból és a világból.

Életünk során számos nehézséggel és döntéssel szembesülünk, és gyakran nehéz megérteni önmagunkat és a bennünket vezérlő érzelmeket. Ezért fontos, hogy olyan könyveket olvassunk, amelyek segítenek jobban megismerni önmagunkat. Ezek a könyvek segíthetnek feltárni olyan belső gondolatokat, érzéseket és vágyakat, amelyeket nem mindig könnyű szavakkal kifejezni. Ha jobban megértjük önmagunkat, képessé válunk arra, hogy hatékonyabban kezeljük az élet kihívásait, erősítsük a másokkal való kapcsolatainkat, és valóban teljes életet éljünk. Ezek a könyvek lehetővé teszik számunkra, hogy mélyebb szinten kapcsolódjunk saját érzéseinkhez és tapasztalatainkhoz, így segítve, hogy valóban tartalmas és boldog életet éljünk.


Finy Petra: Akkor is

A 40 éves Sára tanárnő történetét meséli el. Két gyerek, kiszámítható munka, tökéletes házasság - legalábbis a főhősnő ezt hitte. Ám egy nap a férje összecsomagol. A főhősnő sokféle érdekeltségű nő: egy túlérzékeny anya, két koraérett gyerek, barátok, akik egyben kollégák is, egy mogorva szomszéd és egy férfi, aki kómában fekszik a kórházban, és soha nem beszélt vele, csak könyveket olvasott neki. A regény stílusa könnyed, helyenként nagyon fanyar és őszinte, annak ellenére, hogy egy nehéz sorsú nő sorsát ábrázolja. Kötelező darab a könyvespolcra!


Gurubi Ágnes: Szív utcájában

A történet a nagymama életének krónikája körül forog, de a regény narrátora nem teljesen a szerző. Ági laza határvonalat húz a valóság és a fikció között, és nemcsak saját családi történetével szembesül, hanem több generáció tükre is. A fő motívum egy zsidó család menekülése és az azt követő események, de ez nem holokausztregény, hiszen egy anya és lánya felnőtté válásának története származástól függetlenül érvényes.


Tompa Andrea: Haza

Főhőse olyan útra indul, amely nemcsak az otthon és a haza fogalmát tárja fel, hanem közelebb hozza őt önmagához is. A regény cselekmény helyett inkább a főhős belső útját írja le, amelyet életének és döntései megértése utal. A regényben egy nagyon találó gondolat is helyet kapott: „Elmenni lehet, de visszatérés nincs. Nincs visszatérés tehát, csak a kudarc tér vissza.” Ezek a szavak kiterjeszthetők az élet egészére. Az emberek nem tudják megváltoztatni múltbeli döntéseiket, ezért az elfogadás és a megbékélés az idő előrehaladtával egyre fontosabbá válik. Tompa Andrea regénye tehát nemcsak az otthon és a haza fogalmát járja körül, hanem a sors és a saját döntések elfogadását, valamint a visszafordíthatatlan idővel való megbékélést is. A főhősnő ezen utazása arra ösztönzi az olvasót, hogy elgondolkodjon saját életének kihívásain, és azon, hogyan lehet elfogadni azt, amin már nem lehet változtatni.


Bakos Gyöngyi: Nyolcszáz utcán járva

A regényként olvasható novellagyűjtemény egy filmkritikus önismereti, kalandos, apátlan és bátor, őszinte szexualitással teli utazása. Az olvasót nem egy, hanem több útra is elviszi, helyszínek, emberek és események váltják egymást. A szövegben a stroboszkópikusan felvillanó események mögött egy fiatal nő benyomásai, reflexiói és belső monológjai állnak, értelmezve a vadul galoppozó eseményeket.


Péntek Orsolya: Hóesés Rómában

Két nő sorsa tárul fel 1951 és 2020 között. Ebben a regényben a főszereplők alig ejtenek ki egy szót. A szavak önmagukban nem elegendőek érzéseik megértéséhez vagy közvetítéséhez. A lírai képek és benyomások azonban értelmezik az eseményeket, bár nem a megszokott racionális módon. Péntek Orsolya könyvében a hallgatag és zárkózott szereplők helyett az utcák, a tájak, sőt a kanálra ragadt lekvár íze is mesél. A regény nemcsak mesél, hanem az érzelmek és benyomások kifinomult leírásán keresztül mélyen belemerül a két nő életébe és belső világába.


Virginia Woolf: Egy saját szoba

Az irodalmi világban élő nők helyzetét elemzi a 20. század elején, kifejtve, hogy mire van szüksége a nőknek a szellemi függetlenséghez és a művészi kifejezéshez. A könyv filozofikus és történelmi utalásokkal gazdagított, ráadásul üde színfoltja az akkoriban férfiak uralta irodalmi világnak.


Chimamanda Ngozi Adichie: Mindannyian feministák vagyunk

Esszéje egy rövid, mégis hatásos mű, amely a feminizmus modern értelmezését tárgyalja, arra ösztönözve olvasóit, hogy gondolkodjanak el a nemek közötti egyenlőség fontosságán és a társadalmi szerepek átalakításának szükségességén. Adichie éleslátása és közvetlen stílusa révén képes megragadni az olvasó figyelmét, és arra készteti, hogy újragondolja a nemi szerepekkel kapcsolatos saját előítéleteit.



Margaret Atwood: A Szolgálólány meséje

Olyan jövőképet fest, ahol a nők szabadságát drasztikusan korlátozzák, és szinte teljesen az uralkodó rendszer kiszolgálóivá válnak. Atwood mélyreható karakterábrázolása és a társadalomkritikai elemek ötvözete izgalmas olvasmányt biztosít, amely elgondolkodtatja az olvasót a jelenkor társadalmi dinamikáiról és a szabadság értékéről.



Maya Angelou: Én tudom, miért szabad a madár a kalitkában

Maya Angelou önéletrajzi műve egy erőteljes és megindító történet az önazonosság kereséséről, a rasszizmus és a nemi megkülönböztetés legyőzéséről. Angelou lírai prózája és őszinte hangvételű elbeszélése a személyes küzdelmek és győzelmek univerzális történetévé varázsolja a könyvet.


A legjobb könyvek nőknek különböző perspektívákból közelítik meg a női tapasztalatokat, és kiváló olvasmányt nyújtanak azok számára, akik mélyebb betekintést szeretnének nyerni a hölgyek életét érintő kihívásokba és győzelmekbe. Minden mű más és más stílusban és hangnemben szólal meg, de közös bennük a mély emberi érzések és társadalmi kérdések iránti elkötelezettség.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.

...
Zöld

A szerzetes, aki megalkotta a középkori Google Earth-öt

Fra Mauro, a velencei laikus testvér az addigi történelem legrészletesebb térképét készítette el az 1450-es években. Csettintenének rá a Google Earth tervezői is.

...
Zöld

Vajon tudod a választ 3 egyszerű kérdésre a pedofíliáról és a gyerekek elleni erőszakról?

A cikkben könyveket is találsz a Hintalovon ajánlásával!