Korai Stieg Larsson-novella jelenik jövőre

.konyvesblog. | 2013. augusztus 08. |

Stieg-Larsson-007.jpgFotó: David Lagerlof

Jövő év elején új novellája jelenik meg angolul a Millennium-trilógia szerzőjének, Stieg Larssonnak. A 2004-ben elhunyt svéd író-újságíró 17 éves korában írta a Brain Power című sztorit.

Az eddig kiadatlan történet egy új krimiantológia, az A Darker Shade of Sweden részeként lesz majd olvasható, várhatóan 2014 februárjában. A 20 novellát tartalmazó antológia publikálásához Svédország legjobb és legnépszerűbb krimiszerzői járultak hozzá történeteikkel, közük Henning Mankell, Asa Larsson, Maj Sjowall, Per Wahloo és Sara Stridsberg. Stieg Larsson egykori élettársa, Eva Gabrielsson (akinek a fejében az is megfordult, hogy folytatja a Millennium-sorozatot) is írt egy novellát a kötetbe, amelynek szerkesztője az író jó barátja, John-Henri Holmberg volt. A krimigyűjteményt kiadó Mysterious Press szerint az olvasók megismerhetik majd az ország sötétebb oldalát.

Larsson Millennium-trilógiája (A tetovált lány, melynek bevételeiből az író családja jótékonykodott, A lány, aki a tűzzel játszik, A kártyavár összedől), melyben Lisbeth Salander, az öntörvényű hackerlány, és Mikael Blomkvist, a sztárújságíró ered megoldatlan ügyek nyomába, minden idők egyik legsikeresebb kiadványa volt.

Forrás: NYTimes

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

MARGÓ
...

Hol találkozik a foci és a gaming az irodalommal? Interjú Tonio Schachinger osztrák sztárszerzővel

Mi a közös a számítógépes játékokban, a fociban és a könyvekben? Tonio Schachinger elárulja.

...

Babarczy Eszter: Volt egy apám, aki nem volt, és volt egy apám, aki félelmetes volt

Babarczy Eszter mesélt betegségről, gyászról és őszinte szeretetről. Interjú.

...

Moa Herngren svéd író: Nem mi választjuk az anyósunkat

Mozaikcsaládok, hétköznapi drámák, párhuzamos igazságok és szembenézés a legnagyobb félelmekkel. Interjú a világhírű szerzővel.

...

Londoni zenész unokája írta meg a budapesti zongorista filmbe illő történetét

Egy mágikus erejű zongora és egy hihetetlen, de igaz történet: Roxanne de Bastion az Őszi Margón.

...

Pajor Tamás: Pályatársaim erős virtuális pofonokkal józanítottak ki

Milyen egy későn jött dackorszak? Miért nincs a művészetnek feladata? Pajor Tamás Veiszer Alindával beszélgetett a Margón.

...

Czakó Zsófia új regényében anyák és lányaik próbálják megérteni egymást

Hogyan lesznek a legközelebbi családtagokból távoli rokonok? Czakó Zsófia legújabb regényéből kiderül.