Hírek twitter guardian

A Twitterre mennek a regények

.konyvesblog. | 2012. október 16. |

Ernest Hemingway híres volt arról, hogy nagyon tömören és nagyon kevés szóval is sokat tudott elmondani. Ennek egyik legjobb példája talán híres hatszavas története (For sale: baby shoes, never worn. – Eladó egy pár babacipő, sosem hordták.), mely azután sok írót késztetett arra, hogy hasonlókat alkosson, sőt, ma már egy komplett honlap is foglalkozik a hatszavas történetekkel.

A Guardian ezen egy kicsit továbblépett, és arra kért 21 írót, hogy írjanak egy Twitter-bejegyzésnyi „regényt”, ami azt jelenti, hogy a teljes mű nem lehet hosszabb 140 karakternél. A felkért írók között van Helen Fielding, Jeffrey Archer vagy Hari Kunzru, aki júliusban Krasznahorkai László amerikai felolvasóestjéről írt egy hosszabb riportot a Guardianbe.

A Twitter-regényeket az alábbi linken lehet elolvasni.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.