Rövid idő kérdése volt, hogy a mobil- és excel-regények, a mindenféle webkettes alkalmazásokat felhasználó online közzétett és folyton változó irodalmi alkotások és a Bloomsday twitteren való ünneplése után arról kapjuk a hírt, hogy a Twitteren közösen írhatnak regényt a felhasználók. Lassan az online közösségek által létehozott és állandóan változó irodalmi alkotásokkal is számolnunk kell, bár ezekben a törekvésekben egyelőre nem a tartalom, hanem az invenció becsülendő, és erős a gyanú, hogy ez később is így marad.
Ám az egyre inkább elterjedő Twitterature (Twirodalom) kifejezés mutatja, hogy foglalkozni kell a témával. A legutóbb például a Chicago Egyetem két diákjával kötött szerződést a Penguin, hogy húsz vagy annál is kevesebb tweetben foglalják össze a világ legnagyobb regényeit, ez kb. 2800 karaktert jelent, ami hát valljuk be, nem sok. A könyv elvileg ősszel fog megjeleni természetesen Twitterature címmel. És bár az egyetemisták által forradalminak titulált ötletet erősen kétségbe vonnánk (még nem hallottak a zanza fogalmáról?), azért lehet vicces dolgokat találni a témában: a Guardian nagyszerű publicistája John Crace szerint például így nézne ki az Újszövetség egy közel 140 karakteres tweetben:
"Angel gets Mary up duff. Jesus chills for 30 years, gets Messiah complex and is topped. Comes back. Then I saw his face. Now I'm a believer."
Bárkiből lehet író, csak annyit kell tennie, hogy a tweetjei után odanyomja a #noveltweet tag-et, legalábbis erre buzdít minket a Guardian, a legjobb szövegeket megjelentetik és nem kétség nemsokára biztos lesz valaki olyan szemfüles, hogy könyvbe fűzve ki is adja ezeket és az emberek meg leszek olyan balgák, hogy meg is veszik.