Eredetileg a jövő hónapban jelent volna meg Woody Allen új memoárja (Apropos of Nothing) a Hachette Book Group (HBG) egyik kiadójának gondozásában, a cég több alkalmazottja viszont tiltakozásul az utcára vonult. A kiadócsoport munkatársai közölték, hogy szolidaritást vállalnak Ronan Farrow-val, Dylan Farrow-val és a szexuális zaklatások áldozataival.
Ronan Farrow és Dylan Farrow Woody Allen örökbefogadott gyerekei - utóbbi azt állította, hogy a rendező gyerekkorában többször molesztálta, Allen viszont tagadta a vádakat. Ronan Farrow-nak újságíróként kulcsszerepe volt a metoo-mozgalom elindításában - könyvében (Catch and Kill), melyet szintén a HBG adott ki, arra kereste a választ, miként úszhatta meg olyan sokáig üzelmeit Harvey Weinstein.
Ronan Farrow március elején csalódottságának adott hangot amiatt, hogy a HBG az Allen-memoár kiadása mellett döntött, és szakmaiatlannak nevezte azt is, hogy a húgát senki sem kereste meg a kiadó részéről, hogy reagálhasson a kötet állításaira. A tiltakozásokra válaszul a kiadócsoport végül úgy döntött, mégsem adja ki a rendező könyvét. A bejelentés ugyanakkor nem töltött el mindenkit örömmel: Stephen King a Twitteren arról írt, hogy bár egy fikarcnyit sem érdekli Woody Allen személye, de aggodalommal tölti el, hogy vajon ki lesz a következő, akit elhallgattatnak. Szerinte egy ilyen folyamatot csak elkezdeni a nehéz, a következő már mindig sokkal könnyebben megy.
Arról egyelőre nincs hír, hogy Amerikában végül melyik kiadó fogja kiadni a memoárt - ha kiadják egyáltalán. A Guardian közben arról írt, hogy a franciák kitartanak, és az Éditions Stock nevű kiadó abban bízik, hogy Franciaországban a terveknek megfelelően április végén megjelenhet a rendező könyve. Némi bizonytalanságot az okoz, hogy a jogok az amerikai kiadó visszakozása után visszakerültek Woody Allenhez, de Manuel Carcassonne igazgató azt mondta, mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy kiadhassák a könyvet. Szerinte a HBG döntése szomorú a szólásszabadság szempontjából, viszont az amerikai kontextusban teljesen érthető. A Pen America is kritizálta az amerikai kiadó döntését - szerintük, ha ennek az egésznek az lesz a vége, hogy a könyv, érdemeitől függetlenül, nyom nélkül eltűnik a süllyesztőben, az olvasóknak még csak lehetőségük sem lesz arra, hogy elolvassák és maguk ítélkezzenek felette.