Oroszokat üldöz a Nürburgringen James Bond

.konyvesblog. | 2014. október 02. |

Anthony-1.jpg_595.jpg60 évvel Ian Fleming kiadatlan novellája után, melyben oroszok szabotálnak egy Forma1-es futamot az ötvenes évek Németországában, a történet egy új Bond-regényben elevenedik meg. A kötet egyelőre Project One néven fut, és a tervek szerint 2015 szeptemberében jelenik meg.

A Murder on Wheels című sztorit Fleming az ötvenes években írta, egy soha meg nem valósuló James Bond TV-sorozathoz. Több mint ötven évvel később a Fleming-örökösök megmutatták a novellát Anthony Horowitznak. Nem titok, hogy Fleming életműve óriási hatással volt rá, úgyhogy az író nem is tudott volna nemet mondani egy ilyen felkérésre.

Hogy Bond szeretett gyors kocsikat vezetni, az már az 1954-es Élni és élni hagyniból is kiderült. Sőt, Ian Fleming unokahúga, Lucy azt is elmondta, hogy nagybátyja jó barátságban állt Stirling Moss-szal, saját idejének Lewis Hamiltonjával. Ennek fényében talán nem is meglepő, hogy Bond az új bevetésre a német Nürburgringre utazik, ahol belekeveredik egy izgalmas futamba. A történetből természetesen M és Miss Moneypenny sem maradhat ki.

Horowitz a 2000-ben indult Alex Rider-sorozat szerzője, melyben egy tinédzserkorú kém menti meg folyamatosan a világot, emellett többek között a Foyle háborúja és A kisvárosi gyíkosságok című TV-sorozatok forgatókönyvírója. Ő volt az első író, akit Sir Arthur Conan Doyle örökösei kértek fel egy új Sherlock Holmes-regény megírására– A Selyemház titka 2011 őszén jelent meg. (Kritika a könyvről ITT) Horowitz szerint a Bond-kiívás sokkal bonyolultabb, mint a Sherlock Holmes volt, de a kiadatlan anyag hatalmas inspirációt jelentett.

Nem Horowitz az első író, aki újjáéleszti a 007-es ügynököt – korábban Sebastian Faulks, Jeffery Deaver és William Boyd könyveiben találkozhattunk vele. Bond heroin-kereskedelemmel küzdött a hatvanas években, majd a jelenben bukkant fel, sőt még egy apró nyugat-afrikai ország polgárháborúját is megpróbálta megállítani. Horowitz ugyanakkor hatalmas előnyben van, elődeivel szemben mert korábban még egyetlen író sem kapott az örökösöktől kiadatlan anyagot, amivel dolgozhat.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.