Nézzetek körül Italo Calvino láthatatlan városaiban!

Nézzetek körül Italo Calvino láthatatlan városaiban!

.konyvesblog. | 2016. január 29. |

"Mi hasznod tehát abból, hogy annyit utazol? – Este van, palotád lépcsőjén üldögélünk, lágy szél fújdogál – felelte Marco Polo. – Bármely országot idéznek fel körülötted az én szavaim, pontosan olyan megfigyelő állomásról látod azt, amilyen a tiéd, akkor is, ha a királyi palota helyén cölöpökre épült falu áll, és a hűs szellő iszapos folyótorkolat illatát hozza."

Italo Calvino eredetileg 1972-ben megjelent regényében, a Láthatatlan városokban Marco Polo és Kublai kán beszélgetnek, bár főleg az ifjú velencei mesél láthatatlan, folyamatos és rejtett városokról, míg rá nem döbben az olvasó a nagy titokra, hogy Marco Polo mindvégig egyetlen városról, az ő városáról, Velencéről beszélt.

A kötet városait az amerikai-mexikói képzőművész, Karina Puente álmodta meg, és vetette papírra, ezek azonban nem szimpla grafikák, hiszen az illusztrátor az alkotáshoz különböző papírokat használt, ezeket kivágta, és egymásra ragasztotta. Még több képért katt ide!

Forrás: ArchDaily

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk.