Alig másfél hete jelent meg Neil Gaiman legújabb könyve, az Északi mitológia, az író máris bejelentette, hogy min dolgozik. Folytatást ír az eredetileg 1996-ban megjelent Soseholnak (magyarul: Agave, 2008), amelyben egy Richard Mayhew nevű fiatal üzletember kerül át a Fenti Londonból a Lenti Londonba, „elveszett idők, elveszett helyek és elveszett emberek bizarr világába”.
Gaiman a barátjával, a komikus-színész Lenny Henryvel folytatott beszélgetésből inspirálódott az eredeti kötethez, aki azt javasolta neki, írjon a hajléktalan törzsekről, akiket nem vesznek észre az átlagos londoniak. A folytatást a világban az elmúlt 20 évben végbemenő változások, és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával közös munkája inspirálta, amelynek keretében közel-keleti menekülttáborokba látogatott, és olyanok szíriaiakkal beszélt, akiknek a háborús helyzet miatt el kellett hagyniuk hazájukat. Egy londoni rendezvényen arról beszélt, hogy amikor több mint két évtizeddel ezelőtt kitalálták a történetet, az izgatta őket, hogy végre beszélni tudnak a hajléktalanokról, a kisemmizettekről, akiket nem véd semmilyen védőháló, méghozzá izgalmasan és szórakoztatóan, olyan módon, ami talán mások gondolkodását is megváltoztatja. A Sosehol olyan könyv volt, amelyben nagy és fontos problémákról beszélhetett, és még jól is szórakozott az írása közben, és ha ma körbenéz, azt látja, hogy nagyon megváltozott a világ, neki pedig tennie kell valamit.
Gaiman Londonban azt is elárulta, hogy az új regényből három fejezet már készen van, honlapján pedig már a folytatás címe is olvasható: The Seven Sisters. (A hét nővér) A cím Észak-London egyik legendákkal és mítoszokkal átszőtt ősi területére utal, és arra a hét szilfára, amit ezen a területen ültettek el a római korban.
A Sosehol BBC-sorozatként kezdte a kilencvenes évek közepén, majd Gaiman még abban az évben regényt írt a saját forgatókönyvéből. 2005-ben képregény lett belőle, 2013-ban pedig rádiójáték, és többször is adaptálták színpadra.
Forrás: Guardian