Mégis kit érdekel, mit olvasott a kamasz Murakami?

.konyvesblog. | 2015. december 02. |

(Kép forrása)

Kisebb botrány tört ki Japánban, miután az egyik lap nyilvánosságra hozta, hogy diákként milyen könyvet kölcsönzött ki a középiskolai könyvtárból Murakami Haruki. Az író akkori olvasójegyét egy önkéntes találta meg, amikor a könyveket rendezgette, majd továbbította azt a Kobe Shimbun című lapnak. Utóbbi ez alapján megírta, hogy a diák Murakami a francia Joseph Kessel több művét is kikölcsönözte a könyvtárból.

A japán könyvtári szövetség ugyanakkor úgy vélte, hogy a lapnak ehhez előzetesen ki kellett volna kérnie az író engedélyét, de mivel ez nem történt meg, ezért megsértették a magánélethez fűződő jogait. A lap azonban kitart amellett, hogy a közérdeket szolgálta, hogy nyilvánosságra hozták, mit olvasott annak idején az író. "Murakami olyan személyiség, akinek munkássága, és irodalmi fejlődése tudományos kutatás tárgya lehet" - védekezett közleményében az újság, hozzátéve, hogy azt eddig is tudták, hogy Murakami behatóan ismeri a brit és az amerikai irodalmat, de az olvasókártyája alapján középiskolásként a francia műveket is szívesen forgatta. Az iskola mindenesetre azóta bocsánatot kért az adat kiszivárogtatásáért, Murakami pedig nem kommentálta az ügyet.

A francia Joseph Kessel egyik leghíresebb regénye a Belle de Jour, melyből Luis Buñuel forgatott filmet Catherine Deneuve főszereplésével.

 Forrás: Telegraph

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk.