Kun Árpád: Én tényleg egy self-made man vagyok

.konyvesblog. | 2016. szeptember 14. |

A takarító férfi címmel portréfilm készült Kun Árpádról (ITT interjúztunk vele). A dokumentumfilmben Parászka Boróka faggatta 2014 Aegon-díjasát, aki évek óta takarítóként és ápolóként dolgozik Norvégiában. A videóban az író szót ejt a Boldog Északról és készülő regényéről is ("Nagyon nem volt egyszerű viszonyom az apámmal, ez vastagon benne lesz a következő kötetemben - meséli például egy csecsemőkori képéről), elkísérjük munkahelyére, egy öregotthonba, és ráadásként egy szülinapi buli kellős közepébe csöppennünk. Közben kiderül, hogy miért dobják ki az otthonban a kenyérsarkot, mi az a verekedős domb, és mi köze a Pesti Estnek Kun házasságához.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.