Középiskolásoknak hirdet cikkíró pályázatot a Yelon
Hírek pályázat yelon

Középiskolásoknak hirdet cikkíró pályázatot a Yelon

.konyvesblog. | 2018. február 01. |

laptop.jpg

Jövendőbeli szerzőket keres a Yelon, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány online programja. Cikkírópályázatuk győztesei lehetőséget kapnak, hogy hosszútávon is együttműködjenek az alapítvánnyal, rendszeresen publikáljanak a Yelonon vagy akár a szerkesztőség munkájához is csatlakozzanak. A pályázat kiírói olyan, a Yelon szellemiségéhez és stílusához illeszkedő cikkeket várnak, amelyek 10-18 éveseknek, vagyis az oldal közösségének szólnak. 

A Yelon.hu weboldal és a Yelon telefonos applikáció azzal a szándékkal jött létre, hogy legyen egy hely, ahol testről, lélekről és szexualitásról anonim módon, őszintén, tabuk nélkül lehet hiteles információkat szerezni. Ha vannak kérdéseid, de nem tudod kinek feltenni, ha nincs, akivel megbeszélhetnéd vagy bizonytalan vagy: a Yelon felületein rendszeresen frissülő tartalommal, informatív és szubjektív írásokkal egyaránt várják azokat, akik a fenti témák iránt érdeklődnek, a heti négy alkalommal működő chatvonalon pedig képzett önkéntesek válaszolnak a felmerülő kérdésekre.

A pályázat feltételei: 

Pályázni 14-19 éves kor között lehet első szerelem és barátság témában, 1000-1500 leütésben (szóközökkel együtt).  Az írás műfaja szabadon választott, lehet újságcikk, novella, levél, vers vagy bármi más. A pályázóknak adniuk kell egy maximum 50 karakteres frappáns, lényegre törő címet a szövegüknek, és a cikknek tartalmaznia kell egy maximum 150 karakteres figyelemfelkeltő, összefoglaló bevezetőt is. Az íráshoz minden pályázónak jeligét kell választania, ami az értékelés során biztosítja az anonimitását. 

A szövegeket az info@yelon.hu címre várják Word formátumban

Leadási határidő:

2018. február 19.

Eredményhirdetés:

2018. március 19.

A nyertes írások megjelennek a Yelon oldalán. A legjobb cikk megjelenik a wmn.hu-n. A legjobb 3 írás beküldője 10.000 Ft-os Bookline-könyvcsomagot kap.

A pályázatok elbírálói:

Csesznok Flóra - diákszerkesztő

Fodor Bernadett - a Yelon főszerkesztője

Kemény Zsófi - slammer, költő, író

Kerpel Éva - a Hintalovon Alapítvány szakmai vezetője

Lányi Orsolya - diákszerkesztő

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.