A hétfői Könyvesblokkba mindig a friss megjelenésekből válogatunk: ezúttal egy majdnem negyedszázados házasság krónikáját, egy rejtélyes gyilkossági ügyet és egy magával ragadó kutyasztorit hoztunk el nektek, melyre még Hollywood is felkapta a fejét.
Lauren Groff: Vágy és végzet
Lauren Groff: Vágy és végzet
Fordította: Borbély Judit Bernadett, Libri, 2017, 464 oldal, 3999 HUF
Lauren Groff szerint a jó házassághoz nem kell, hogy a felek mindent tudjanak egymásról, a kulcs a megőrzött titkokban rejlik. Vágy és végzet című regénye egy huszonnégy évig tartó házasság krónikája: a bukott színészből ünnepelt drámaíróvá lett Lotto, és a kiismerhetetlen Mathilde szerelme hirtelen jött, ám környezetük legnagyobb megdöbbenésére a sírig kitart. Groff az első részben a családi örökségből kitagadott Lotto vergődésekben és sikerekben gazdag életútján vezeti végig olvasóját, majd előretekeri a kazettát, és levetíti a filmet Mathilde perspektívájából is. Olyan az egész, mintha egyesével kiemelnénk a szereplőket egy Bergman-féle kamaradrámából, léket vágnánk a koponyájukon és a mellkasukon, és bepillantanánk a legmélyebben őrzött érzéseikbe.
Megan Abbott: Majd megismersz
Megan Abbott: Majd megismersz
Fordította: Nagy Mónika, Agave Könyvek, 304, 3280 HUF
Ha van egy különleges gyereked, bármit megtennél érte – gondolja Megan Abbott hősnője, Katie. Lánya, Devon tehetséges tornász, nagy álma az olimpia. Az álmát szülei is magukévá teszik, és mindent ennek rendelnek alá: idejüket, energiájukat, pénzüket. Egy gyilkossági ügy viszont veszélybe sodorja mindazt, amiért olyan keményen küzdöttek. Katie fokozatosan más szemmel kezdi nézni szűkebb környezetét és saját családtagjait, és egyre több olyan kérdés fogalmazódik meg benne, amire nem biztos, hogy van válasz. Vajon tényleg ismerjük azokat az embereket, akik a legközelebb állnak hozzánk? És vajon van olyan ár, amit már nem fizetnénk meg mások álmának megvalósításáért?
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete
Fordította: Varga Csaba, Könyvmolyképző, 2017, 352 oldal, 2999 HUF
Ki mondta, hogy csak a macskáknak adatik meg egy második, harmadik, sokadik esély? W. Bruce Cameron már az elején leszögezi, hogy könyve nem egy vasárnap délutáni történet hős négylábúakról és szerető gazdáikról; az angol kiadásban embereknek szóló regényként definiálja művét, amely 52 hétig tanyázott a New York Times bestseller-listáján. Történetét, melynek központi kérdése, hogy mi végre vagyunk a Földön, és van-e egyáltalán bármi értelme ennek az egésznek, egy kutya szemszögéből meséli el. Ám Béni személyében nem egy beszélő kutyát kell elképzelnünk, aki pontosan érti, mit mondanak neki a gazdái, sőt fajtársaival is gondtalanul elcseveg, hanem egy hús-vér állatot, akinek sokszor csak sejtése van arról, mi is történik körülötte. Kóbor korcsból családi kedvencként, majd kölyökkutyaként születik újjá, és minden újabb életében egyre többet tanul arról, hogyan is kéne élnie a következőt. Mivel kutyával tényleg minden el lehet adni, a könyvre Hollywood is ráugrott, és végre csinált egy olyan filmet, amiben egyetlen állatnak sem kell meghalni. Illetve meg kell, csak nem úgy. A filmet kisebb botrány kísérte, mert kiszivárgott egy felvétel, amelyen az egyik szőrös szereplőt akarata ellenére kényszerítették bele a medencébe, de szerencsére a forgatáson egyetlen állat sem sérült meg.