Könyves Magazin - Itt az Insta-szám!

.konyvesblog. | 2018. április 19. |

Végre megjelent a kedvenc Könyvesünk, keressétek a Könyvfesztiválon, és persze a könyvesboltokban is. Mutatjuk, mit találtok benne!

Címlapon Rupi Kaur verse, a címlapanyagban pedig az instaköltők, akik rávették a fiatalokat a versolvasásra. Felbukkanásuknak azonban nem örül mindenki, mert néhány soros verseik épp olyanok, mint a szétfilterezett lélekszelfik.

Az Instagram mára egy komplett költőgenerációt termelt ki, akik percek alatt válnak rocksztárokká, százezres, sőt, milliós példányszámban adják el a köteteiket, és magasról tesznek mindenkire, aki bármilyen lírai hagyományt akar számon kérni rajtuk. Leghíresebb képviselőjük a pandzsábi szikh családban született, Kanadában nevelkedett Rupi Kaur, akinek egyik legnépszerűbb verse így hangzik: „you / are / your own / soulmate” („te vagy / a saját / lelkitársad”).

Könyves magazin 2018/1.

LIBRI-BOOKLINE ZRT, 2018, 76 oldal, 15 pont + 100 Ft

 

A Libri Irodalmi Díj tíz jelöltjét, Bödőcs Tibort, Földényi F. Lászlót, Kemény Istvánt, Nádas Pétert, Parti Nagy Lajost, Peer Krisztiánt, Spiró Györgyöt, Tolnai Ottót, Tompa Andreát, Vida Gábort kérdeztük a könyveik utóéletéről.

Kemény István minden új verseskötete nemcsak eseményszámba megy, de meg is határozza, hogy az adott évben mit gondolunk a költészetről vagy akár magunkról. A Nílus egyáltalán nem hurráoptimista, két hosszabb versben is az öregedés, a csalódottság és a szomorúság a téma.

Történelmi pillanat volt, amikor négy Oscarra jelölték a Hillary Jordan regényéből készült Mudbound (Sárfészek) című filmet, ugyanis ez volt az első alkalom, hogy a Legjobb adaptáció kategóriában egy fekete nő is az esélyesek közé került. Annak, hogy az eredetileg 2008-ban megjelent könyvet megfilmesítették, Jordan azért is örül, mert úgy érzi, a mostani politikai helyzetben a története aktuálisabb, mint valaha.

Az Így készültben ezúttal egy rendhagyó keletkezéstörténet: Forgách András Élő kötet nem marad című regényének külföldi piacra készült, bővített kiadása. A szerzőn kívül megszólal a kiadó és az ügynökszülők történetét adaptáló neves angol filmcég producere, Rosie Alison is.

Serge Bloch a kortárs illusztrátorok fenegyereke, igazi világsztár, aki szerényen csak profi amatőrnek nevezi magát. Olyan lapok foglalkoztatják, mint a The New York Times, a Le Monde vagy a Süddeutsche Zeitung, és számos gyerekkönyvéből már tévésorozat is készült. Legutóbb a Bibliát rajzolta újra. „Nagyon érdekes volt megtalálni magamban ezt a történetet. Az én szerepem az volt, hogy a rajzaimmal segítsek Frédéric Boyer-nak megosztani a szavai erejét, hogy a szövegei a legendákon keresztül elérhessenek az emberekhez” - mesélte interjúnkban.

A Tárgyalásban ezúttal Boldizsár Ildikó mutatja meg a dolgozószobáját.

Új rovatot indítottunk 15+5 címmel, amelyben egy-egy irodalmon kívüli művésznek tesszük fel az élet húsz legfontosabb kérdését. Elsőként Szabó Benedek válaszolt.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél