Két hónapunk van elolvasni a könyvet

Valuska László | 2012. július 02. |

Sikerült a mágikus realizmust végre megvalósítani! A könyvek természetük szerint a lakásban tornyosulnak: látok egy címet, megveszem, hogy majd elolvasom. A majdból hetek, később hónapok lesznek, és bizonyos könyveket soha nem fogok így elolvasni. Ez a dolgok rendje sajnos. Pontosabbn csak volt! Most latin-amerikai írókat adnak ki úgy, hogy tutin elolvassák őket!

Egy argentin kiadó gondolt egy merészet: a könyv kinyitásától számítva mindössze két hónapunk van elolvasni azt. A speciális eljárás ugyanis automatikusab működésbe lép, amikor a könyvet levegő és fény éri. Csodálatos dolog ez.

UPDATE: 

Tíz éve persze már ezt is megírták

"A KFKI vegyi laboratóriuma már az 50-es évek óta dolgozik egy olyan nyomdafestéken, amely az első olvasás után eltűnik. - Bár a technológia közel tökéletes, sajnos vannak még problémák. Nyitottunk egy kísérleti újságosbódét, ahol minden újság ezzel a speciális anyaggal volt kinyomtatva. Az első tíz vásárló után az összes címlap gyakorlatilag eltűnt, az újság eladhatatlanná vált - ecseteli a nehézségeket a kutatás vezetője. - Valószínűleg a vegyes nyomtatás lesz a megoldás."

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.