Bár első látásra nincs sok kapcsolat A 49-es tétel kiáltása és a kávézás között, egy Los Angeles-i kávémanufaktúra mégis a Trystero nevet választotta magának, ami ugyebár egyben a Thomas Pynchon 1966-os regényében szereplő földalatti szervezet neve is.
A Trystero Coffee Los Angeles központjában működik, a Facebook-oldal szerint Pynchon mellett a kerékpárok inspirálták a létrejöttét. Speciálitásuk, hogy nano-szemekké őrlik a világ minden tájáról (pl. Costa Rica, Etiópia, Pápua Új-Guinea) beérkező kávébabokat, a kész örleményeket kétszer szállítják egy héten.
Logójuk az eldugaszolt trombita, akárcsak a könyvben szereplő rejtélyes postatársaságnak. Az üzem emellett még úgy is kapcsolódik Pynchonhöz, hogy amennyire lehet, kerülik a feltűnést, nincs kirakatuk, és a reklámozást egyáltalán nem viszik túlzásba.
Persze A 49-es tétel kiáltása nemcsak kávéüzem alapítására ösztönöz, a könyv, illetve a benne szereplő nevek rengeteg utalásban feltűnnek a popkultúra szövevényes világában, ezekből mutatunk meg néhányat.
A Yoyodne űrkutatási vállalat (ami Pynchon V című regényében tűnik fel, és A 49-es tétel kiáltásában is fontos szerepet kap) például feltűnik a Star Trek sorozatban és a Nyomul a nyolcadik dimenzió c. filmben is, de még a Lostban is elrejtettek egy utalást.
A Radiohead zenekar online boltja a W.A.S.T.E. névre hallgat, ami a Trystero szlogenje (We Await Silent Tristero's Empire), a Yo La Tengónak pedig van egy olyan száma, hogy The Crying of Lot G.
A Számláló nullára c. William Gibson könyvben szereplő vállalat a 49-es tétel kiáltásának főszereplője, Oedipa Maas után kapta a Maas Neotek nevet.
Ken Kesey Sailor Song c. 1992-es regényében szerepel egy Lot 49 nevű hajó, Lawrence Norfolk 1991-es könyvében, a Lélek orvosaiban pedig egy rövid időre felbukkan a rejtélyes Mr. O'Tristero.