Hány könyvet tudnál elolvasni egy évben, ha lejönnél a közösségi médiáról?

.konyvesblog. | 2019. augusztus 16. |

kalkulator.JPG

A kifogásoknak vége – aki eddig arra panaszkodott, hogy egyszerűen nincs ideje olvasni, annak itt az egyszerű recept: tessék lejönni a közösségi oldalakról! Valami nagyon hasonlót üzen az az alkalmazás, amely azzal szembesít, hogy a cicás videók és vicces mémek nézegetésével töltött idő alatt vagy helyett mi mindent csinálhatnánk!

Igaz, az Omni Calculator eleve elvesztegetett időnek tekinti a közösségi oldalakon töltött órákat, cserébe megmutatja, hogy ugyanennyi idő alatt hány könyvet tudnánk kiolvasni, hány kalóriát tudnánk elégetni (ha sportolnánk helyette), milyen szinten tanulnánk meg gitározni, vagy éppen hányszor hallgathatnánk végig a Despacitót.

A fentiek közül minket elsősorban az olvasás érdekel, úgyhogy emberkísérletünk keretében beírtuk, mi történik akkor, ha valaki minden órában csupán 5 percet szán arra, hogy a közösségi oldalakon nézelődjön. Az eredmény a következő:

  • a kalkulátor szerint ezzel naponta másfél órát vesztegetünk el (1,33)
  • és ha naponta ennyi időt fordítanánk olvasásra, akkor évente 97 könyvet tudnánk elolvasni (az egyszerűség kedvéért a kalkulátor átlagban 240 oldalasnak tekint egy könyvet, a lapjain átlagban 250 szóval)

Az már kevésbé csábító, hogy ennyi idő alatt 21-szer végighallgathatnánk a Despacitót, de a Jóbarátok rajongóinak szuper hír lehet, hogy ugyanennyi időráfordítással egy év alatt hatszor megnézhetnék mind a tíz évadot.

Forrás: Bustle

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.