Hírek fumax

Jövőre jön a City of Thieves

.konyvesblog. | 2013. december 14. |

cityofthievescover.jpg
Jövőre megjelenik magyarul David Benioff történelmi kalandregénye, a City of Thieves, ami 2008-ban meghódította az amerikai kritikusokat, és a New York Times bestseller listájának negyedik helyén nyitott. A felnőtteknek szóló, de fiatalok számára is érdekes és élvezetes műveket díjazó Alex Awards 2009-ben beválasztotta az év 10 legjobb könyve közé, és a jogait már több tucatnyi országba eladták.

A City of Thieves a második világháború alatt, Leningrád ostroma idején játszódik, és részben a szerző nagyapjának emlékein alapul. A főhőse a fiatal Lev, akit egy német katona holttestének kifosztása miatt dobnak börtönbe, ahol megismerkedik a dezertőr Kolyával. Egy magas rangú szovjet tiszt abszurd alkut ajánl nekik: ha öt nap alatt találnak neki egy doboz tojást (ami az éhező városban elképzelhetetlen luxusnak számít) a lánya közelgő esküvőjére, szabadon engedi őket.

A City of Thieves egy háborús kalandba szőtt, hol drámai, hol komikus történet a felnőtté válásról; a lelkes kritikák szerint izgalmas, rémisztő, vicces és személyes hangvételű. Komoly inspirációként szolgált az idei év egyik legsikeresebb vidójátékának, a főleg története és komplexitása miatt dicsért Last of Us-nak is. Benioffnak a City of Thieves a második regénye, az első még a 2001-es Az utolsó éjjel volt (a kettő közt megjelent egy itthon még kiadatlan novelláskötete), amiből saját forgatókönyve alapján Spike Lee rendezett nagyszerű filmet egy évvel később. Az író azóta is folyamatosan dolgozik a filmiparban, legismertebb munkája a Trónok harca HBO-s adaptációja, aminek nem csak egyik írója és producere, de showrunnere is. A City of Thieves a Fumax kiadó jóvoltából márciusban kerül a boltokba, Tolvajok tele címen (az evidens Tolvajok városa címet megtorpedózta Ben Affleck 2010-es filmje). Fordítója a neves Gy. Horváth László lesz.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.