Jim Kay varázslatos, meseszerű grafikákban álmodta újra Harry Potter univerzumát

Jim Kay varázslatos, meseszerű grafikákban álmodta újra Harry Potter univerzumát

.konyvesblog. | 2015. október 28. |

hp-kay_1.jpg

Harry Potter történetéből készült már film, színdarab, az elmúlt években pedig tényleg egy komplett brand épült a regényfolyam köré. Ezek után azt gondolná az ember, hogy túl nagyot nem is lehet már csavarni a történeten, de Jim Kay-nek úgy látszik mégis sikerült. Pedig a Szólít a szörnnyel (is) híressé vált grafikus nem tett nagyon mást, mint ami amúgy is a munkája, azaz illusztrációval látta el a varázslótanonc történetét. A rajzok nem nagyon fognak csalódást okozni azoknak, akik a filmváltozaton szocializálódtak, a grafikák mégis egyértelműen magukon viselik Kay keze nyomát: egyszerre légiesek és meseszerűek, varázslatosak és egyediek, újszerűek és mégis nagyon ismerősek.

J. K. Rowling: Harry Potter és a Bölcsek Köve - Illusztrált kiadás

Fordította: Tóth Tamás Boldizsár, Animus Kiadó, 2015, 256 oldal, 6980 HUF

 

A Harry Potter és a Bölcsek Köve illusztrált kiadása novemberben végre magyarul is megjelenik, mi pedig mutatunk belőle most néhány oldalt.

hp_kay_2.jpg

Jim Kay a saját oldalán magyarázatot is fűzött a rajzok némelyikéhez, így elmeséli, hogy Hagrid kunyhóját egy felfordított öreg csónakként képzelte el, a Hermione mögött látható fakaput pedig a thornhami templom kapuja ihlette.

hp_kay_3.jpgDraco Malfoyt Madam Malkin talárszabászatában ábrázolta, nem mellékesen pedig elárult egy apró trükköt is: eszerint ha egy személynek teljesen szimmetrikusan rajzoljuk meg a szemét, akkor megjelenésében lesz valami egészen hátborzongató, aminek az az egyszerű magyarázata, hogy a valóságban az emberek többségénél az arc szimmetriája nem tökéletes.

hp_kay_4.jpg

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.