James Frey nyerte a legrosszabb irodalmi szexjelenetért járó díjat

James Frey nyerte a legrosszabb irodalmi szexjelenetért járó díjat

.konyvesblog. | 2018. december 04. |

james_frey_10818_kisebb.jpg

Kép forrása

Tizenöt évvel ezelőtt James Frey drogfüggőségéről szóló Millió apró darabban című önéletrajzi könyvével aratott hatalmas sikereket, legújabb, Katerina című regényével azonban egészen más jellegű elismerésekben van része: idén ugyanis ő nyerte el a legrosszabb irodalmi szexjelenetért járó díjat. 

Pedig akadt jó pár igazán neves és népszerű kihívója, a díj rövidlistáján többek közt olyan írók szerepeltek, mint az örök Nobel-esélyesként emlegetett Murakami Haruki, az ír származású Julian Gough vagy a Man Booker-jelölt Gerard Woodward (érdekesség, hogy nőket idén nem jelöltek a díjra). 

Frey Katerina című regényével érdemelte ki a jutalmat, amely egy fiatal amerikai író palántáról, Jay-ről szól, aki Párizs környékét járva iszogat és kalandozik, javarészt egy norvég modell, Katerina társaságában. A díjat odaítélő zsűri azzal magyarázta döntését, hogy a könyv több jelenete is felkeltette az érdeklődésüket, de a leginkább a párizsi fürdőszobában zajló aktus leírása ragadta meg a figyelmüket, amelyben Frey egymás után nyolcszor is utalást tesz az ejakulációra. 

A szerző maga azt nyilatkozta, hogy nagy megtiszteltetés számára, hogy átveheti ezt a nagy presztízsű díjat. Egyben gratulált a többi döntősnek is, akik révén az elmúlt évben igazán élvezetes olvasmányokban lehetett része. 

A Literary Review díját 1993 óta osztják ki. A korábbi években olyan írók nyerték el, mint Christopher Bollen, Giles Coren, Morrissey, Tom Wolfe vagy Norman Mailer. Az elismerésnek azonban korántsem mindenki örült annyira, mint Frey. 

Forrás: The Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk.