Agatha Christie az érzékeny oldalát rejtette álnév mögé

.konyvesblog. | 2016. május 05. |

clipboard01_3.jpgHárom éve robbant a hír, hogy férfinéven írt krimit JK Rowling. Nem ő volt az első, aki úgy döntött, álnáven jelenteti meg a könyveit, a Jonkers Rare Books infografikán mutat be néhány rejtőzködő írót Louisa May Alcott-tól Stephen Kingig. Az infografikából kiderül például, hogy Agatha Christie a Mary Westmacott névhez a saját középső nevét, és egy távoli rokona vezetéknevét használta fel. Az álnév lehetővé tette, hogy elszakadjon a bűnügyi történetektől, és jobban beleássa magát a pszichológiába, és ahogy lánya, Rosalind Hicks nevezte, "édesbús szerelmi történeteket" írjon. A Westmacott-regények megtalálták a közönségüket, Christie így majdnem húsz éven át titokban tudta tartani, hogy ő áll mögöttük. Az infografikáért IDE kell kattintani érte.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.