Hosszú Katinka a legújabb POKET-könyv nagykövete lett

.konyvesblog. | 2019. február 28. |

poket12_2.jpg

Tavaly a költészet napján indították el az első POKET-automatákat, melyekből kortárs és klasszikus szerzők műveit is megvehetik az olvasók. A könyves kezdeményezés azóta Highlights of Hungary-díjat nyert, az ötletgazda, Vecsei H. Miklós pedig nemrég Hosszú Katinkával közösen ugrott a Duna Aréna medencéjébe és ezzel együtt egy közös projektbe.

A POKET csapata az olvasás népszerűsítésén túl ugyanis azt hirdeti, hogy az olvasó minden környezetben meg tudja találni a társait, velük pedig a közös célokat - ebben pedig mostantól partner a háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka is, aki a legújabb POKET-könyv nagykövete lett. Ő a következőket mondta:

„Talán kevesen tudják, hogy nagyon szeretek olvasni, és a hosszú utazásaimra soha nem indulok el könyv nélkül. Bár az úszás egyéni sportág, a vízben egyedül kell helytállnom, nem véletlen, hogy minden úszó csapatban edz, mert a közösségnek óriási motiváló ereje van. A közös élmény, a munka, az erőfeszítés, a siker okozta öröm mind akkor igazi, ha meg tudod osztani valakivel. Az olvasás is hasonló, a könyv gondolatokat ébreszt, amiket ki kell beszélni magadból, ezáltal közösséget épít, és manapság egy jó közösség óriási kincs tud lenni.”

A POKET legújabb kötete a finn Kira Poutanen A csodálatos tenger című regénye, amely hazájában az év könyve díjat nyert. Vecsei H. Miklós azt mondta a könyvről, hogy „minden eddiginél pontosabban írja le egy 15 éves kamaszlány nehézségeit az életben, az iskolában és céljai keresésében. Tudjuk, hogy rengeteg fiatal van, aki a könyv főszereplőjéhez, Júliához hasonlóan nem találja a helyét, vagy botladozik a világban, ezért szerettünk volna felkérni nagykövetnek egy olyan hölgyet, akinek példája és embersége segít ezeken a bukkanókon és kérdéseken átbillenni.”

Forrás: POKET

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.