Podcast: Hogyan épül a Star Wars-könyvbirodalom?

Valuska László | 2015. augusztus 04. |


A Csillagok háborúja új része JJ Abrams rendezésében karácsonykor kerül a mozikba Az ébredő Erő címmel. Gigantikus erősségű márkáról van szó, amit a Disney a felvásárlása óta igyekszik a lehető legszélesebb körben értékesíteni. Az univerzum részeként nemcsak regények, hanem albumok, mesekönyvek, matricás albumok, mindenféle spin offok jelennek meg a 3 éves kortól felfelé. A nagy masszán belül sok célcsoportot megkülönböztetnek, mert a SW egy több évtizedes történet, az akkori rajongóknak már gyerekeik, ha nem unokáik vannak. Mindenkit el kell érni, nagyjából ennyire le lehet egyszerűsíteni a stratégiát.

Az egyes országokban, így Magyarországon sincsen a könyvekre kizárólag megállapodása a Disney-nek, a regényeket az Agave adta ki, viszont a legtöbb könyvre a Libri Könyvkiadónak van szerződése. És ez rengeteg cím, idén 30, ami jövőre akár 100 is lehet. Van köztük ifjúsági regény, albumok, gyerek- és foglalkoztató könyvek, valamint az Ultimate Star Wars könyv, aminél fantasztikusabbat még nem láttam a témában.

Pap Zoltán, a Libri Könyvkiadó liszensz-ügyi főbiztosa a beszélgetés alapján egy igazi geek, aki bevezet minket a SW márka legmélyére: miért Kínában gyártják a könyveket? hogyan viszonyul egymáshoz a Disney és a Lucasfilm? hogyan építenek ki egy márkát? 

A podcastokra érdemes feliratkozni az iTunesonD. Tóth KrisztaFejős ÉvaPéterfy Gergely és Péterfy-Novák ÉvaTotth BenedekUgron ZsolnaDragomán György és Szabó T. Anna, Kemény Zsófi, Lena Dunham, Trónok harca.

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

KÖNYVHÉT
...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.