Hallgasd meg Murakami kedvenc számait!

.konyvesblog. | 2017. április 15. |

A zenerajongó író szélesre tárta dolgozószobája ajtaját, melynek egyik falát a mintegy tízezer darabból álló lemezgyűjteménye foglalja el – írtuk egy Murakamiról szóló korábbi cikkünkben. Murakami Haruki életében mindig fontos szerepet játszott a zene, mielőtt íróként befutott volna, például egy jazzklubot vezetett. Írásaiban is rendre felbukkannak a zenei motívumok, A színtelen Tadzaki Cukuri és zarándokévei című könyve például valóságos Liszt-mániát indított el Japánban. Murakami írás közben is mindig zenét hallgat, rajongói pedig most bele is hallgathatnak kedvenceibe, a #vinyloftheday ugyanis közzétette egy playlistet, amely Murakami személyes gyűjteményéből válogatott.Ha kíváncsiak vagytok rá, katt IDE!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.