Gareth Southgate angol válogatott szövetségi kapitány - fotó: England Football - konyvesmagazin.hu

Gareth Southgate-nek ez a könyv segített focistából edzővé válni

Bár végül nem az angol válogatott nyerte a foci Eb-t, Gareth Southgate csapata így is tovább jutott, mint amire számítani lehetett. A szövetségi kapitány kedveli a menedzserkönyveket.

ki | 2024. július 15. |

A foci Eb-n döntőbe jutott angol válogatott szövetségi kapitánya, Gareth Southgate elárulta, hogy melyik könyvben találta a legértékesebb tanácsokat akkor, amikor az edzői karrierjére készült.

Minden könyvben van tipp a focihoz

Southgate Stephen Covey önsegítő bestsellerét találta a leghasznosabbnak, nemcsak ahhoz, hogy hogyan vezessen egy csapatot, de a családi életét illetően is. Bár vasárnap végül Spanyolország legyőzte az angol válogatottat, a hírek szerint

a szövetségi kapitány pszichológiai felkészítése sokat segített a focistáknak az Eb-n,

és akkor is, amikor a büntetőrúgások miatt feszült volt a helyzet. 

stephen r. covey
A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása
Ford. Náfrádi Zoltán, Bagolyvár, 2004, 352 oldal
-

Gareth Southgate a High Performance nevű podcastban mesélte el, hogy amikor játékosként visszavonult, elolvasta A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása című könyvet. 

„Mindig érdekeltek a menedzserkönyvek, mindegyikben lehet támponot találni.

Mindent aszerint olvasok, hogy hogyan működne ez a csapatommal vagy a gyerekeimmel?

Szinte soha nem kapcsolok ki, ami bizonyos szempontból kicsit szomorú. Nézek egy filmet és arra gondolok, hogy mi ebből az üzenet, ami segíthet fejlődni.”

Emellett James C. Collins Good to Great című könyvét is nagyon ajánlja.

Covey tippjei

Stephen R. Covey üzletember volt és számos önsegítő, illetve menedzserkönyv szerzője, akire a mormon egyház tanításai is nagy hatással voltak. 1996-ban a Time magazin a világ 25 legbefolyásosabb amerikai embere közé sorolta.

Legismertebb művét, A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokását 1989-ben adták ki, azóta mintegy 20 millió példányban kelt el világszerte.

A kötetben Covey hangsúlyozza, hogy hosszú távon jobb, ha közös győzelemre törekszünk, nem pedig egyénire.

Az edző például ezt úgy alkalmazta, hogy a cserejátékosokat átnevezte „befejezőkre”, akiknek az a dolga, hogy megnyerjék a meccset.

Egy másik tanács, hogy koncentráljunk arra, amire van befolyásunk, és vállaljuk a felelősséget azért, hogy egy-egy helyzetben hogyan reagálunk. 

A harmadik fontos lecke: először arra koncentráljunk, hogy megértsünk valamit, utána pedig arra, hogy megértessük magunkat. Hiszen ha meghallgatunk valakit, akkor utána nagy eséllyel is ő végighallgat minket.

Ezenkívül Covey szerint

azokat a dolgokat kell előtérbe helyeznünk, amelyek egyszerre sürgősek és fontosak,

azután a fontosak következnek, és végül a sürgősek.

A szerző szerint arra törekedve kell dolgozni, hogy hogyan szeretnénk, ha emlékeznének ránk. Ehhez kombinálni kell a csapatmunkát – hiszen nem lehet mindent egyedül elérni –, azzal, hogy „élezzük a kést”. Utóbbin azt érti, hogy gyakorolni kell a készségeinket, olvasni kell, szolgálni a társadalmat, és odafigyelni az egészségünkre és az energiánkra.

(Telegraph)

Fotó: Facebook / England Football

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Harari az AI-ról: Soha ne idézz meg olyan erőt, amit nem tudsz irányítani

Felejtsd el a hollywoodi képsorokat az utcákon randalírozó, fegyveres robotokról, az AI valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet az izraeli történész és író Harari az új könyvében, amiből a Guardian közölt exkluzív részletet.

...
Zöld

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

Folyton reménytelen elemzésekkel találkozol? Olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Mutatunk egy részletet.

...
Zöld

Másképp kezeli a gyerekek agya a nyomtatott és a digitális szöveget

A digitális korban a hagyományos nyomtatott médiáról a képernyőre váltás általános tendencia, mely a gyerekeket is érinti. Egy tanulmány nemrégiben rámutatott arra, hogy az agyban zajló folyamatok nem pontosan ugyanazok, amikor a gyerekek digitális eszközről vagy nyomtatott kiadványból olvasnak.