Dragomán György sok év után is számon tartja ezt a napot

.konyvesblog. | 2015. szeptember 17. |

Egy réges-régi útlevél fényképes lapját posztolta ma Facebook-oldalára Dragomán György. A fénykép az írót ábrázolja kisfiúként, a páros oldalon pedig az akkor még Magyar Népköztársaság hivatalos pecsétje látható. Az ok pedig egy egészen személyes évfordulóban keresendő:

27 év után is számon tartom ezt a napot. 1988 szeptember 17-én hajnalban léptünk be Magyarországra, hogy megpróbáljuk újrakezdeni és újraépíteni az életünket.
Apám 45 éves volt akkor, három évvel idősebb, mint én most.
Itt az annyira várt kivándorló útlevél fényképes oldala, mellette a magyar befogadó vízum és a beléptető pecsét.

Forrás: Facebook

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.