Don Quijotéval vigasztalódik a börtönben a Köpcös

Don Quijotéval vigasztalódik a börtönben a Köpcös

.konyvesblog. | 2016. január 25. |

don-quijote.jpgDosztojevszkij az emberi elme végső és legnagyszerűbb kinyilatkoztatásának, Samuel Taylor Coleridge pedig a zsenialitás legmagasabb fokú produktumának nevezte, örökös helye van a világirodalom legnagyszerűbb művei között, olyannyira, hogy a Nobel Intézet a kétezres évek elején minden idők legjobb könyvének választotta. A Don Quijote most mégis egészen szokatlan feladatot kapott: fel kell vidítania Mexikó legrettegettebb drogbáróját, a nemrég elfogott Joaquín Guzmánt, vagyis a Köpcöst, aki a hathónapos menekülésbe belefáradva, depressziósan került újra a rácsok mögé. Hogy a Köpcös elkezdte-e már olvasni a könyvet, azt nem tudni, bár lehet, hogy egészen más típusú könyveket preferál. Egy olasz lap például arról cikkezett, hogy a búvóhelyén találtak egy példányt Roberto Saviano Zéró, zéró, zérójából, amiben a szerző a kokainkereskedelem sötét és kegyetlen világába enged bepillantást.

„A Zéró, zéró, zéró alapos oknyomozói munka, megannyi szuperizgalmas mikrotörténettel a kokain világából: maffiafőnök, beépített rendőrök, a világot átszelő nyomozások, arctalan figurák, terjesztési hálózatok, zsoldosok. Ez nem Walter White világa, itt a kokain ellen tüntető pappal megetetik az összes ujját. Az árulónak levágják a fejét, a testét egy hídról lógatják le, hogy mindenki tanuljon belőle. (…) Bizonyos oldalakon úgy elevenedik meg a dél-amerikai kokaintermelés családi hagyománya, és úgy tekeredik a családtörténet, hogy A száz év magány smafu ehhez képest.”

írtuk a kötetről, ami a hét könyve lett nálunk.

Kapcsolódó cikkeink:

Jennifer Clement: Egy eltűnt nőnek nincs elég hírértéke

Roberto Saviano: Zéró, zéró, zéró (részlet)

A Köpcös karrierjének, menekülésének és elfogásának története akár az amerikai krimiszerző, Don Winslow valamelyik könyvének plotjának is beillene. Winslow élesen kritizálta és rettenetesen elhibázottnak nevezte azt az interjút, amit Sean Penn készített a drogfőnökkel a Rolling Stone magazinnak, és kijelentette, hogy az egésznek semmi köze a 40 éve tartó, dollármilliárdokba kerülő, sikertelen háborúhoz a drogok ellen. Winslow szerint a cikk nem más, mint egy brutálisan egyszerű, és sajnos szimpatikus portré egy tömeggyilkosról, akinek még csak alá sem mertek kérdezni.

Forrás: Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél