Jó nagy csúszással, de végre megjelent a Nyugat+zombik: a Csaknekedkislány énekeseként is ismert Csepella Olivér 2014 végén az Indiegogón gyűjtött pénzt a képregényre, melyben a New York Kávéház vendégei változnak egyik pillanatról a másikra elátkozott élőhalottakká, és törnek válogatott kegyetlenséggel a túlélők életére. Teszik mindezt Babits Mihály születésnapjának előestéjén, vagyis november 25-én.
Csepella Olivér: Nyugat + zombik
Corvina Kiadó, 2017, 264 oldal, 3990 HUF
A képregény fülszövege ezt így foglalja össze:
"Egy őszi estén a New York Kávéház összes ajtaja bezárul, s a bentlévők vérszomjas élőholttá válnak. Kivéve egy maroknyi túlélőt, az igazgató titkárát, a ház első pincérnőjét és egy modernista folyóirat néhány munkatársát. Róluk talán már hallott."
Babits fejeket trancsíroz a zombiapokalipszisban
Mit tenne Karinthy Frigyes, ha hirtelen egy csapat frakkos-kisestélyis élőhalottal találná szemben magát? Persze azon kívül, hogy gondolatban megírná az Utazás az élőhalottak koponyája körül című életrajzi ihletésű regényt. Hát felgyűrné az ingujját, és bemutatná az öklét a zombiknak! A Cink felkapta a nyugatosok és a zombik találkozását, és mivel minket is lenyűgözött, amit látunk, gyorsan megkerestük az írót.
Nyáry Krisztián pedig ezt írta róla:
"Az agyatlan élőhalottak és a reménytelenül széplelkűek harcában sosem volt irgalom, de most patakokban folyik a vér és a tinta, reped a csont, szakad a merített papír. Íme Babits Mihály és Quentin Tarantino találkozása a boncasztalon: három év feszült várakozás után kézhez vehetik a rajongók Csepella Olivér már megjelenése előtt kultikus képregényét.
Sikerülhet-e a magaskultúra legkifinomultabb képviselőinek, a Nyugat szerzőinek megállítaniuk a tömegkultúra legfélelmetesebb teremtményeit, a zombikat? Lehetséges-e jambussal vagy szonettkoszorúval felvenni a harcot a halálos harapással? És egyáltalán: vehetjük-e a bátorságot, hogy viccet, sőt horrort csináljunk az iskolában felszentelt irodalmi kánonból? Nagyon remélem, hogy a válasz mindhárom kérdésre igen."