Az Amazon átalakítja a japán könyvpiacot

.konyvesblog. | 2012. október 26. |

A japán e-könyv-piac viszonylag kiaknázatlan területnek számít, a szigetországban ugyanis csak nagyon kevés könyvet lehet egyelőre elektronikus formában letölteni. A japán kiadók egyelőre ódzkodnak az e-könyvektől, mivel attól félnek, hogy az a nyomtatott könyvek halálát jelentené.

A Bloomberg szerint az olyan japán cégek, mint a Sony, a Panasonic vagy a Toshiba, már rendelkeznek saját e-könyv-olvasóval, a külföldi cégek azonban eddig nem nagyon rúgtak labdába ezen a téren. Ráadásul a japán e-könyvek kínálata is elég szegényesnek mondható, hiszen egyes források szerint az elektronikus formában elérhető japán nyelvű könyvek száma (a mangákat nem számítva) nagyjából százezer körül mozgott. (Csak összehasonlításul: az Amazon amerikai oldalán a Kindle-re feltölthető könyvek száma meghaladja az 1,6 milliót.)

„Az emberek nem akarják megvenni ezeket a készülékeket, mert nincs sok (elérhető) tartalom, és a kiadók nem szívesen fektetnek be a tartalomba, mert nincs elég e-könyvolvasó” – foglalta össze a probléma lényegét egy tokiói irodalmi ügynökség igazgatója. Egy ugyancsak tokiói székhelyű kiadó elektronikus fejlesztésekért felelős vezetője pedig azt mondta, hogy a piac fejlődését nehezíti az is, hogy Japánban a kiadók nagyon nehezen tudnak hozzájutni a digitális publikálási jogokhoz. A szigetországban ugyanis a kiadók rendszerint csak a nyomtatott verziókra szerzik meg a jogokat, az összes többi jog pedig a szerzőnél marad. 

A japán e-könyv-piac azonban most valamennyire felélénkülhet: az Amazon ugyanis bejelentette, hogy piacra dobja a Kindle japán nyelvű verzióját, sőt, a cég közölte azt is, hogy nagyjából 50 ezer japán nyelvű e-könyvet lehet majd megvásárolni tőlük. Az előrendelések már megkezdődtek, és a japán nyelvű készülékek kiszállítása november második felében kezdődik.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.

...

A mű, ami alatt „háromszor szakad be az asztal” – 20 éves Nádas Péter Párhuzamos történetek című regényfolyama

Nádas Péter gigantikus kelet-európai eposza újraírta a regény és az igazság fogalmát, miközben megmutatta, hogy a történelem nem a lapok között van, hanem a mozdulatainkban, a vágyainkban, a legmélyebb gondolataink között.

...

Marék Veronika, aki miatt a japán gyerekek magyar oroszlánnal alszanak

Hatvan éve megjelenő kötetei közül az elsők épp olyan olvasottak, mint a legfrissebbek. Ő Marék Veronika, Boribon, a kockásfülű nyúl és Kippkopp megteremtője. 

...

Izgalmas könyvújdonságok a Tavaszi Margón – programajánló 2. rész

Újra Margó, újra teméredk izgalmas megjelenés! Idén tavasszal sem lesz hiány könyves újdonságokban, ezért ebben a listában összegyűjtöttük nektek, hogy április 4. és 6. között milyen bemutatók várnak rátok.