Akár magyar könyv is lehet a brit gyerekek új kedvence

.konyvesblog. | 2016. szeptember 05. |

A svéd Harisnyás Pippi, a francia Asterix vagy éppen a finn Múminok utódját keresi az In Other Words nevű projekt, melynek célja, hogy a nemzetközi könyvtermésben találja meg a brit gyerekek új kedvencét – írja a Guardian.

A pályázat kiírói szeptember 26-ig várják a világ minden tájáról a gyerekkönyveket; az általuk legjobb tíznek ítélt műből próbafordítást készítenek, és a jövő évi bolognai gyerekkönyv-vásáron bemutatják őket a brit kiadóknak. Ha valamelyik kiadónak megtetszik egy könyv, és úgy dönt, hogy kiadja, a kiválasztott alkotás 1500 font támogatásban részesül, melyet a könyv reklámozására fordíthatnak.

A pályázatra kizárólag élő szerző kötete nevezhető. Az alkotók közvetlenül nem pályázhatnak, csak a kiadók vagy irodalmi ügynökök nevezhetik a műveket. A kiírók kimondottan gyerekkönyveket várnak, melyek célközönségét 6-12 év közötti gyerekek adják.

A pályázat részleteiért katt IDE!

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Harari az AI-ról: Soha ne idézz meg olyan erőt, amit nem tudsz irányítani

Felejtsd el a hollywoodi képsorokat az utcákon randalírozó, fegyveres robotokról, az AI valósága sokkal veszélyesebb – figyelmeztet az izraeli történész és író Harari az új könyvében, amiből a Guardian közölt exkluzív részletet.

...
Zöld

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

Folyton reménytelen elemzésekkel találkozol? Olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Mutatunk egy részletet.

...
Zöld

Másképp kezeli a gyerekek agya a nyomtatott és a digitális szöveget

A digitális korban a hagyományos nyomtatott médiáról a képernyőre váltás általános tendencia, mely a gyerekeket is érinti. Egy tanulmány nemrégiben rámutatott arra, hogy az agyban zajló folyamatok nem pontosan ugyanazok, amikor a gyerekek digitális eszközről vagy nyomtatott kiadványból olvasnak.