A fergusoni lövöldözés ihlette a Batman-széria szerdán megjelenő legújabb számát: a Guardian ismertetője szerint a történet indítása és képi világa kísértetiesen emlékeztet a több mint egy évvel ezelőtti esetre, amikor egy fehér rendőr egy Michael Brown nevű fegyvertelen fekete tinédzsert lőtt le az utcán.
A képregény nyitóképein egy halott fekete fiú látszik, holtteste az utcán hever, arcát félig eltakarja kapucnija - ruházata hasonló ahhoz, amit egy másik agyonlőtt fekete tinédzser, Trayvon Martin viselt a halála napján.
A sztori szerint egy megrettent fehér rendőrtiszt tisztázatlan körülmények között hasba lő egy 15 éves fekete fiút, aki belehal a sérüléseibe. Batman persze most is igazságot szolgáltatna, ám azok a módszerek, melyekkel eddig élt, most talán elégtelennek bizonyulnak.
Miként azt az alkotók egyike, Scott Snyder is kifejtette: azzal, hogy ledobja a tetőről, vagy sittre vágja a rendőrtisztet, Batman még nem fog eljutni a probléma magjáig. A mostani számnak kimondottan az volt a célja, hogy súlyos, az amerikai mindennapokat érintő társadalmi problémákkal foglalkozzon - ezek között is kiemelt szerepet kapnak a faji alapú rendőri túlkapások, vagy a városi szegénység témája. Snyder szerint ugyanakkor Batmannek is meg kell tanulnia, hogy az eddig hatásosnak hitt módszereknek - megtalálni az elkövetőt, példát statuálni, börtönbe vetni - bizony megvannak a korlátai, és napjaink problémái ennél sokkal komplikáltabbak.
Snydernek egyébként kimondottan az a célja, hogy Batman mítoszát hosszabb távon is adaptálja a jelenkori viszonyokhoz, amikor is az embereket az éjszakában settenkedő bűnözőknél nagyobb félelemmel töltheti el az, hogy esetleg utcai fegyveres összecsapások vagy terrortámadások áldozataivá válhatnak.