Meglepő módon a szocializmusban sem uralkodott mindenhol teljes vasszigor, volt, amikor engedékenyebbnek mutatkozott a hatalom. Ilyen területnek számított
a tudományos-fantasztikus irodalom, az alkalmazott grafika, a gyermekirodalom, a rajzfilmek és a gyerekjátékok világa.
Játszani is engedd
Az ifjúságnak készülő művekhez elvétve olyan alkotókat is odaengedtek, akik politikai okok miatt máshol nem rúghattak labdába. Ide sorolhatjuk például Göncz Árpád fordítói munkásságát vagy Tamkó Sirató Károly engedélyezett gyermekverseit.
A Játszani is engedd című plakátkiállítás nem az elnyomásról szól.
A tárlat a színes és sokszor meglepően friss gyermek- és ifjúsági irodalom, a filmkultúra és a politikai propaganda megjelenését mutatja be 1960-tól, a korai szocializmus éveitől egészen a rendszerváltásig.
Kedvesen, könnyeden, néha pedig politikai eszközöket is felhasználva.
Több mint húsz korabeli, eredeti film-, reklám- és propagandaplakátot állítanak ki, a falragaszokról többek között különböző mesehősök köszönnek vissza ránk: például Óz, Vuk és Garfield.
Az ingyenesen megtekinthető tárlatot szerdán, november 13-án nyitják meg a Marczibányi téri Művelődési Központban, november végéig látogatható. November 27-én pedig plakátaukció keretében meg is vásárolhatjuk a számunkra legkedvesebb darabot.