Stephenie Meyer: A burok
Agave Könyvek, Budapest, 2013, 528 oldal, 2436 Ft
A Földet elfoglalta a világűrből érkező idegen faj, amelynek tagjai irányításuk alá vonják az emberek elméjét, miközben testüket érintetlenül hagyják. Az emberiség túlnyomó része feladta, az ő testük már csak egy burok. A betolakodók a Földet paradicsommá változtatták. Saját maguk számára. Amikor egy nagyhírű, különc, világról világra vándorló lélek érkezik a bolygóra, az utolsó lázadók egyikének testét kapja ittlétéhez. A Vándor, aki Melanie Stryder testébe költözik, ismeri a nehézségeket, amelyekkel szembe kell néznie egy emberi burokban élve. Egyvalamire azonban nem készült fel: hogy új testének előző lakója nemhogy nem költözött ki a burokból, de egyenesen visszaköveteli a tulajdonát. Melanie megtölti a Vándor elméjét az emlékeivel és képekkel a szerelméről, aki egy távoli helyen bujkál, és még mindig nem adta fel a harcot az idegenek ellen. Mivel a Vándor képtelen ellenállni a rátörő érzelmeknek, vágyakozni kezd a férfi után, akivel még soha nem találkozott. Aztán egy váratlan fordulatnak köszönhetően Melanie és a Vándor szövetségesekké válnak, és a két lélek ugyanabban a burokban vág neki az arizonai sivatagnak, hogy megtalálják a férfit, akibe mindketten szerelmesek...
Stephenie Meyer 1973-ban született Connecticutban, később családja az arizonai Phoenixbe költözött. A Brigham Young Egyetemen szerzett diplomát angol irodalomból. Az Alkonyat-sorozat után 2008-ban jelentette meg A burok című regényét, amellyel az Egyesült Államokban a sikerlisták élére állt. Irodalmi példaképének tartja többek között William Shakespeare-t, Jane Austent és Douglas Adamst, szereti a popzenét, és saját bevallása szerint csak zenehallgatás közben tud írni. A lejátszóból ilyenkor általában a Muse, a U2, a Linkin Park vagy a Travis számai szólnak. Stephenie Meyer három fiával és férjével jelenleg is Phoenixben él.
Március 28-ától vetítik a hazai mozik is A burok című filmet, ami Stephenie Meyer azonos című regényéből készült. Noha az írónő alapvetően az Alkonyat-sorozatával lett világszerte híres, A burok című regénye is megtalálta a saját közönségét – ez egy izgalmas romantikus sci-fi, amiben Meyer a szerelemről alkotott képét fejezi ki. A célcsoportja ennek kicsivel idősebb (18 felettiek), a története sokkal komolyabb.