Stephenie Meyer: Burok (50 oldalas részlet)

.konyvesblog. | 2013. március 11. |

Stephenie Meyer: A burok

Agave Könyvek, Budapest, 2013, 528 oldal, 2436 Ft

stephenie-meyer-a-burok-vedoborito-b1-k.jpg

A Földet elfoglalta a világűrből érkező idegen faj, amelynek tagjai irányításuk alá vonják az emberek elméjét, miközben testüket érintetlenül hagyják. Az emberiség túlnyomó része feladta, az ő testük már csak egy burok. A betolakodók a Földet paradicsommá változtatták. Saját maguk számára. Amikor egy nagyhírű, különc, világról világra vándorló lélek érkezik a bolygóra, az utolsó lázadók egyikének testét kapja ittlétéhez. A Vándor, aki Melanie Stryder testébe költözik, ismeri a nehézségeket, amelyekkel szembe kell néznie egy emberi burokban élve. Egyvalamire azonban nem készült fel: hogy új testének előző lakója nemhogy nem költözött ki a burokból, de egyenesen visszaköveteli a tulajdonát. Melanie megtölti a Vándor elméjét az emlékeivel és képekkel a szerelméről, aki egy távoli helyen bujkál, és még mindig nem adta fel a harcot az idegenek ellen. Mivel a Vándor képtelen ellenállni a rátörő érzelmeknek, vágyakozni kezd a férfi után, akivel még soha nem találkozott. Aztán egy váratlan fordulatnak köszönhetően Melanie és a Vándor szövetségesekké válnak, és a két lélek ugyanabban a burokban vág neki az arizonai sivatagnak, hogy megtalálják a férfit, akibe mindketten szerelmesek...
Stephenie Meyer 1973-ban született Connecticutban, később családja az arizonai Phoenixbe költözött. A Brigham Young Egyetemen szerzett diplomát angol irodalomból. Az Alkonyat-sorozat után 2008-ban jelentette meg A burok című regényét, amellyel az Egyesült Államokban a sikerlisták élére állt. Irodalmi példaképének tartja többek között William Shakespeare-t, Jane Austent és Douglas Adamst, szereti a popzenét, és saját bevallása szerint csak zenehallgatás közben tud írni. A lejátszóból ilyenkor általában a Muse, a U2, a Linkin Park vagy a Travis számai szólnak. Stephenie Meyer három fiával és férjével jelenleg is Phoenixben él.

 

Március 28-ától vetítik a hazai mozik is A burok című filmet, ami Stephenie Meyer azonos című regényéből készült. Noha az írónő alapvetően az Alkonyat-sorozatával lett világszerte híres, A burok című regénye is megtalálta a saját közönségét – ez egy izgalmas romantikus sci-fi, amiben Meyer a szerelemről alkotott képét fejezi ki. A célcsoportja ennek kicsivel idősebb (18 felettiek), a története sokkal komolyabb.

Stephenie Meyer a Burok Reszlet by

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.