Október 30-án mutatják be a hazai mozik a Sírok között című filmet Liam Neeson főszereplésével. A rendező és a forgatókönyvíró egyaránt Scott Frank, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Különvélemény, vagy a Szóljatok a köpcösnek!. Most mutatunk egy részletet a könyvből, ami a film alapötletét adta. Olvass bele Lawrence Block Sírok között című regényébe!
A nagymenő drogkereskedő, Kenan Khoury gazdag ember, így nem csoda, hogy felesége emberrablók céltáblájává válik. Kenan kifizeti a váltságdíjat, feleségét pedig visszajuttatják hozzá az emberrablók - darabokban. Mivel a drogkereskedő nem fordulhat a rendőrséghez, Matt Scudder segítségét veszi igénybe, akinek először azt kell kiderítenie, hogy mi lehetett az emberrablók valódi indítéka. Scudder hamarosan két, kegyelmet nem ismerő szadista pszichopata nyomában találja magát, akiknek végzetesen beteg és kegyetlen játéka csak most kezdődött el. New York talán soha nem volt olyan mocskos és reménytelen, mint Lawrence Block tizedik Scudder-regényében, amelyből Liam Neesonnal a főszerepben forgattak - végre a szerző elismerését és tetszését is elnyerő - filmet.
Lawrence Block: Sírok között
Fordította: Varga Bálint, Agave Könyvek, 2014, 368 oldal, 2704 HUF
Az 1938-as születésű Lawrence Blockra sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy tétlen: fél évszázados karrierje alatt több mint hatvan regényt, és száznál is több novellát írt, ráadásul nyugdíj helyett a mai napig dolgozik, pihenés gyanánt pedig távgyalogló versenyeken vesz részt. A jellegzetes, (ön)ironikus stílussal dolgozó szerzőt a kortárs krimi egyik legfontosabb alakjaként tisztelik; bár nem reformálta meg a műfajt, gazdag életművével jócskán túllépett a mesterember státuszon. Életműve gerincét a hammetti ihletésű, magánnyomozós Matt Scudder-széria adja: az aljas utcákon és ügyekben fáradhatatlanul talpaló magánhekus történetei részben erőteljes elbeszélő hangjuknak, de sokkal inkább annak köszönhetik hírüket, hogy a műfajban egyedülálló módon a főhőst öregedő, személyiségfejlődésen keresztülmenő figuraként jelenítik meg.
A KönyvesMagazin őszi számában interjút olvashattok Lawrence Blockkal.