Ki volt az a fiú, aki meghalt a Karthago-koncerten?

.konyvesblog. | 2017. június 15. |

Volt egy fiú… akinek emlékére a Karthago együttes 1981-ben megírta a Requiem című slágerét. A dal országos és nemzetközi sikereket aratott, a mai napig több ezer ember énekli a koncerteken, ihletőjére mégis nagyon kevesen emlékeznek. A fiú haláláról kezdetben az a hír járta, hogy a koncerten összetaposta a tömeg. Aztán az is, hogy valószínűleg gyógyszerre (az akkor „híres” Parkánra) ivott alkoholt.

Hatala Csenge: Requiem - Volt egy fiú...de ki volt ő?

Athenaeum Kiadó, 2017, 156 oldal, 2999 HUF

 

Hatala Csenge nem elégedett meg ennyivel – meg akarta tudni, ki volt pontosan az a fiú és mi történt vele aznap este. Dezső ismerősei is megszólalnak a Requiem című könyvben, és a nővére, aki 36 év alatt soha, senkinek nem beszélt a testvéréről, és arról az estéről sem. Az író további izgalmas dilemmák nyomába eredt. Kitiltották-e a Karthago zenekart Fejér megyéből a koncerten történt, tragikus esemény miatt? Kik azok a csövesek? Mi a közös a Technokol Rapidban és a Parkánban? Hogy született meg a híres dal, és milyen fogadtatása volt, amikor először játszották?

Az ügy ráadásul a mai napig rengeteg kérdést felvet. Miért csak egy végzést kaptak készhez a szülők, amiben az állt, hogy az elsődleges orvosszakértői vélemény szerint keringési elégtelenségben vagy alkoholmérgezésben halt meg a fiuk, de soha többé senki nem tájékoztatta őket semmiről? Boncolási jegyzőkönyvet sem kaptak, és senki nem válaszolt a kérdéseikre többé. Miért történt ez így? Miért nincsenek meg a halálesettel kapcsolatos iratok? Hogyan lehetséges az és miért, hogy 1981-ből Dezső haláláról minden papír eltűnt, más esetek mégis megtalálhatók a mai napig a patológiai iratok között? Hatala Csenge a Requiemben ezeket a szálakat próbálja kibogozni.

Olvass bele a könyvbe:

Hatala_Requiem_120–132.pdf by konyvesblog on Scribd

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.