1967, London. A trinidadi Odelle állást kap az előkelő Skelton galériában. Egy nap felbukkan a varázslatos tehetségű spanyol festő, Isaac Robles ismeretlen korai műve, amit a galéria egy kiállításon akar bemutatni. Odelle-nek feltűnik, milyen különös hatást gyakorol a kép főnökére és pártfogójára, Marjorie Quickre, és a lányban gyanú ébred: miféle titkok rejlenek a festmény múltjában?
Jessie Burton: Múzsa
Fordította: Farkas Krisztina, Libri, 510 oldal, 3999 HUF
1930-as évek, Spanyolország. Robles, a festő és a húga megismerkedik egy Londonból érkezett műkereskedővel és vonzó lányával, Olive-val. A kereskedőt elbűvöli Robles első képe, ám mielőtt felkarolhatná az ifjú tehetséget, kirobban a spanyol polgárháború.
Mi köti össze ezt a két eseményt, amelyet több mint harminc év választ el?
Burton debütáló regénye, A babaház úrnője a hét könyve volt nálunk:
A babaház megfojtja lakóit
A babaház úrnőjének főhőse, Petronella Oortman tényleg létezett, Jessie Burton debütáló regénye mégsem életrajzi. Egy maroknyi rossz korba született ember küzd benne saját másságával, miközben minden mozdulatát árgus szemek figyelik. A regényt a miniatűrökbe csomagolt mágikus realizmus varázsolja letehetetlenné, ám nem a történet, hanem a szereplők által megfogalmazott problémák miatt válik megkerülhetetlenné, 21.
Olvass bele a Múzsába:
Burton_Muzsa_reszlet.pdf by konyvesblog on Scribd